O zdrowiu psychicznym w PWSIiP

  • 16.05.2019, 14:59 (aktualizacja 16.05.2019, 15:06)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
O zdrowiu psychicznym w PWSIiP PWSIiP
Z udziałem ekspertów z Polski i Białorusi organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży konferencję „Profilaktyka chorób psychicznych”.

W piątek 17 maja uczestnicy wysłuchają naukowców oraz lekarzy między innymi z: Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Mińsku, Centrum Zdrowia Psychicznego w Mińsku, Kliniki Uzależnień w Mińsku, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Dowiedzą się dlaczego dopalacze są niebezpieczne, a regularne wizyty w lesie leczą ludzką duszę, jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu.

Rozwój cywilizacyjny, styl życia, usytuowanie społeczne oraz ekonomiczne wpływają na naszą psychikę. Celem II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Profilaktyka Chorób Psychicznych” jest promocja zdrowia psychicznego, zapobieganie zaburzeniom psychicznym oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych wobec osób z zaburzeniami psychicznymi i przeciwdziałanie ich dyskryminacji informuje dr hab. n. med. Sławomir Szajda, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji oraz wykładowca PWSIiP.

Podczas pierwszej edycji konferencji w 2018 roku dr hab. n. med. Napoleon Waszkiewicz z Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku apelował. – Odżywiajmy się zdrowo, nie jedzmy żywności GMO i tej mocno przetworzonej, unikajmy antybiotyków.

Do czego będą chcieli nas przekonać znawcy ludzkiej psychiki w 2019 roku – przekonamy się już 17 maja.

II Międzynarodowa Konferencja „Profilaktyka chorób psychicznych” organizowana jest przez Klinikę Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Podlaski Oddział Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe