Młode nadzieje Łomży i Europy

  • 18.05.2019, 09:46 (aktualizacja 18.05.2019, 09:50)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Młode nadzieje Łomży i Europy
Na wiele sposobów świętowane jest w kraju województwie podlaskim i Łomży 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Jednym z wydarzeń było zorganizowane w Łomży przez Agencję Rozwoju Regionalnego spotkanie wicemarszałka Marka Olbrysia ze studentami Wyższej Szkoły Agrobiznesu oraz młodzieżą z prowadzonego przez uczelnię Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

- Agencja Rozwoju Regionalnego w Łomży, spółka  podległa marszałkowi województwa , to ważne ogniwo obecności Unii Europejskiej w regionie. Bierze aktywny udział w promowaniu idei europejskich, informuje, inspiruje działania, przygotowuje projekty i precyzyjnie sformułowane wnioski, zabiega o fundusze Spełnia w tej dziedzinie bardzo istotną  rolę dla Łomży i subregionu  łomżyńskiego - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś  podczas spotkania, którego skalę, niestety, ograniczyła deszczowa pogoda.

Udało się, na szczęście, przeprowadzić niektóre z zaplanowanych pokazów, np. musztry (umundurowani licealiści) czy rozbrajania "bomby" (studenci), a przede wszystkim wręczyć nagrody najlepszym w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej uczniom AOL. Tak się złożyło, że brylowały w nim dziewczęta.         

- Cieszę się, że młodzież interesuje się sprawami Unii Europejskiej i że wykazuje się dużą wiedzą. Sądząc po mundurach, w których tu się nam prezentuje, myślę , że są to może przyszli nasi żołnierze zawodowi. Mam przynajmniej taką nadzieję. Mówi się, że wojsko "męska sprawa", a jest tu z z nami zdecydowanie więcej dziewcząt. To także radość, ponieważ we współczesnej armii jest miejsce dla kobiet w wielu specjalnościach. Że już nie wspomnę jak bardzo poprawi się wizerunek wojska - z uśmiechem dodał Marek Olbryś.      

Nieco stremowanym laureatkom wicemarszałek wręczył nagrody i pogratulował sukcesów.

- Jesteśmy z drugiej klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Wyższej Szkole Agrobiznesu. Rzeczywiście jest u nas więcej dziewcząt, ale mamy też kilku "rodzynków". Jedna z naszych specjalności to pokazy musztry, a w ogóle szkoła jest świetna, z przyjazną atmosferą. Każdemu mogę ją polecić - stwierdziła Anna Piotrowska, laureatka głównej nagrody w unijnym konkursie Agencji Rozwoju Regionalnego.      

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe