Teatr z bliska, teatr od kulis. Noc Muzeów dla najmłodszych.

  • 18.05.2019, 13:28 (aktualizacja 18.05.2019, 13:33)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Teatr z bliska, teatr od kulis. Noc Muzeów dla najmłodszych.
W ramach łomżyńskiej Nocy Muzeów Teatr Lalki i Aktora zaprasza do zaczarowanego świata teatru. Nasze drzwi zostaną otwarte dla gości już od godziny 16:00.

W ciągu dwóch godzin wszystkim, którzy nas odwiedzą, nie zabraknie wyjątkowych wrażeń. Podczas wycieczki po kulisach będziemy odkrywać  kolejne tajemnice i zakamarki naszego teatru, a także zaprosimy do udziału w różnych aktywnościach i zabawach.

W teatralnej kawiarence można będzie znaleźć „Kącik przy mikrofonie”, w którym każdy chętny będzie miał możliwość odkryć na nowo moc swojego głosu. Rodzinom zaproponujemy wspólne czytanie zabawnych tekstów z podziałem na role, naśladowanie odgłosów świata przyrody, maszyn i innych, czasem zaskakujących, dźwięków. Będzie tam można zaśpiewać ulubioną piosenkę, napisać i wyrecytować swój pierwszy wiersz.

W uruchamianiu wyobraźni i przekraczaniu własnych barier pomogą lalkarze: Daria Głowacka i Tomasz Rynkowski. Aktorki: Beata Antoniuk, Marzanna Gawrych i Eliza Mieleszkiewicz przeprowadzą CASTING i, być może, odkryją nowe gwiazdy. Zabawa umożliwi wcielenie się w rolę aktora i przeżycie aktorskiej przygody. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił na prawdziwej scenie w świetle jupiterów, niezależnie od wieku i umiejętności. Marek Janik oraz Rafał Swaczyna zaproszą do sali prób, która w tym dniu przeistoczy się w podręczny magazyn kostiumów, lalek, masek i rekwizytów teatralnych. To właśnie tam będzie można stać się przez chwilę kimś innym, upodobnić do ulubionego bohatera z naszych spektakli, popróbować swoich sił w animacji lalek – a to wszystko uwiecznić na fotografii.                      

Proces tworzenia spektaklu od strony wizualnej przybliżą naszym gościom scenograf oraz pracownicy pracowni plastycznej i konstruktorskiej. Widzowie dowiedzą się, na czym polega sztuka kształtowania przestrzeni teatralnej oraz poznają proces powstawania rekwizytów i lalek.

Po zakończeniu tej fascynującej podróży po kulisach Teatru Lalki i Aktora w Łomży o godzinie 19.00 zaprosimy na spektakl „Zaczarowany Jeleń” w reżyserii Jarosława Antoniuka, którego treść inspirowana jest mitem o herbie Łomży.  

Mamy nadzieję, że nasza teatralna Noc Muzeów będzie atrakcyjna i przyciągnie całe rodziny. Wierzymy, że dzięki temu uda nam się przybliżyć teatr i zainteresować tą formą sztuki, szczególnie naszych najmłodszych odbiorców.

Serdecznie zapraszamy!

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe