Tenis porozumienia

  • 22.05.2019, 09:39 (aktualizacja 22.05.2019, 09:43)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Tenis porozumienia
Szkoła ma obowiązek wychowywać w sposób otwarty, bez stereotypów – twierdzi Iwona Puciłowska, dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Od 2015 roku w LMS odbywa się Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Uczniowie szkoły wcielają się w role organizatorów, wolontariuszy oraz sędziów.

Jak przypomina Jolanta Święszkowska, rzecznik PWSIiP w Łomży, pierwszy turniej odbył się w 2007 roku. Jego pomysłodawcą jest Adam Bagiński, fizjoterapeuta pracujący w Warsztatach Terapii Zajęciowej oraz Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łomży. Na kolejną edycję wydarzenia trzeba było czekać do 2015 roku. Od tego czasu turniej odbywa się cyklicznie w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. 

– Nasza szkoła współpracuje z instytucjami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi, angażujemy w to młodzież, aby była otwarta, tolerancyjna i empatyczna. Chcemy, aby pomiędzy uczniami, a podopiecznymi środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, czy domów pomocy społecznej, nawiązało się porozumienie, wzajemna komunikacja – twierdzi dyrektor Iwona Puciłowska.

Trener Wacław Tarnacki, który na co dzień jest współautorem wspaniałych sukcesów sportowych pingpongistek z Klubu Uczelnianego AZS PWSIiP, w turnieju był głównym sędzią. Asystowały mu Magdalena Sepczyńska i Weronika Łuba. – Świetnie zorganizowany turniej, dostarczył mnóstwo radości jego uczestnikom. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom sportowy, walczyli przy stole o każdą piłeczkę – komentuje Magdalena Sepczyńska.

Fizjoterapeuta Adam Bagiński podkreślał, że „podczas imprez sportowych łatwiej zmotywować do aktywności fizycznej, a to się przekłada na sukcesy w rehabilitacji”.

VI Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych został rozegrany w sześciu kategoriach (dwie kobiece i cztery męskie), w zależności od wieku, płci i stopnia niepełnosprawności, na najwyższym stopniu podium stanęli: Urszula Garbowska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Kownatach, Karolina Komorowska z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łomży, Piotr Parda z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolnie, Dawid Jakoniuk z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hajnówce, Mirosław Tynecki z DPS DKPS w Łomży (filia w Kownatach), Damian Jankowski z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży.

W turnieju wzięło udział blisko sześćdziesięciu uczestników z Łomży, Kolna, Sejn, Szczuczyna, Hajnówki i Kownat. 

Fot. Paweł Czerwonko

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe