Wsparcia zabrakło. Sportowej wizytówki Łomży w tym roku nie będzie

  • 23.05.2019, 00:48 (aktualizacja 23.05.2019, 00:52)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Wsparcia zabrakło. Sportowej wizytówki Łomży w tym roku nie będzie
Niestety, po pięciu latach z rzędu „Królowa Sportu” w swojej pięknej postaci i na wysokim poziomie nie zawita w tym roku do Łomży. Powód ? Bardzo prosty. Organizatorowi klubowi ,,PREFBET ŚNIADOWO” Łomża nie udało się zabezpieczyć środków finansowych pozwalających chociaż w sposób skromny, ale godny i na wysokim poziomie, przeprowadzić tej cyklicznej imprezy - z goryczą informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec.

- Zarząd klubu podjął decyzję, że wskutek braku  dofinansowania nie będziemy po raz kolejny robić przesunięć i dokładać pieniędzy ze środków, przeznaczonych na szkolenie zawodników, zakupy sprzętu, wyjazdy na zawody. Mówiąc krótko - ulało się mam. Mamy dosyć robienia czegoś na siłę, bo od poklepywania i chwalenia, że w poprzednich latach była świetna impreza  finansów nie przybędzie. Szkoda, że wydarzenie będące wizytówką sportową Łomży nie odbędzie się tym razem. Chciałbym zaznaczyć, że nie wszyscy  odwrócili się od tej imprezy. W tym miejscu chciałbym podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem i Starostwu Powiatowemu ze starostą Lechem Szabłowskim za chęć pomocy i przyznanie środków na zorganizowanie zawodów. Gorące podziękowania również  składam sponsorom , którzy   zdeklarowali chęć wsparcia finansowego VI Międzynarodowego Mitingu Lekkoatletycznego, który miał być rozegrany 5 czerwca 2019. Tym razem imprezy nie będzie, ale mam nadzieję, że  w przyszłości będziemy mogli na Was też liczyć – emocji nie kryje Andrzej Korytkowski. 

Jak podkreśla, powinien teraz przyjmować zgłoszenia uczestników mityngu mającego już swoją tradycję i klasę „Mistrzowską Międzynarodową”, a musi odwoływać imprezę. W poprzednich latach w Łomży startowali zawodnicy z 21 krajów (min. Erytrea, Etiopia, Zambia, Kenia, Australia, Iran, Nowa Zelandia, Tajlandia, Kanada, Serbia). Przyjeżdżali znakomici reprezentanci Polski, np. kulomiot Konrad Bukowiecki, tyczkarz Piotr Lisek czy „złotka” z kobiecej  sztafety 4x400 metrów.

- Tym razem główną konkurencją miał być bieg na 5000 metrów kobiet w którym założeniem było uzyskanie minimum na Mistrzostwa Świata. Mieliśmy już potwierdzonych uczestników z co najmniej 12 krajów. Szczęście w nieszczęściu, że dosłownie w ostatniej chwili udało się nam to wszystko odwołać bez większych konsekwencji Mamy nadzieję, że lekkoatletyka  międzynarodowa powróci jeszcze na łomżyński stadion – podsumowuje Andrzej Korytkowski.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
didi
didi 23.05.2019, 11:41
Polecieli już na skargę. A w Alpach jak byli to czasu sponsorów szukać nie mieli.
didi
didi 23.05.2019, 10:01
Już poszli na skargę... Oj biedaki jedne. Dopiero w Alpach lansik, a teraz szloch

Pozostałe