Wojska Polskiego do odnowy

  • 23.05.2019, 00:59 (aktualizacja 23.05.2019, 01:03)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Wojska Polskiego do odnowy UM Łomża
Dofinansowanie w wysokości prawie 3,5 mln zł na pozyskały władze Łomży kontynuację remontu drogi krajowej nr 61 w granicach administracyjnych Łomży, czyli ulicy Wojska Polskiego.

To najpilniej wymagająca modernizacji droga z najważniejszych dla miasta tras ruchu lokalnego, a przede wszystkim tranzytowego.  

Prezydent Mariusz Chrzanowski uzyskał wsparcie z 10 proc. rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne. Realizacja przedsięwzięcia planowana jest w drugiej połowie 2019 roku.

Jak podaje miejski portal lomza.pl, prace będą prowadzone na około 740-metrowym odcinku ulicy Wojska Polskiego od ul. Polowej do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego. Ich zakres obejmuje przebudowę od podstaw konstrukcji jezdni na obciążenie KR5, wymianę krawężników na granitowe, odnowienie oznakowania oraz budowę nowego kanału deszczowego o średnicy 800 mm.

– Obecnie istniejąca kanalizacja ogólnospławna i deszczowa o małych średnicach powoduje podtopienia w części starego miasta lub awarie, jak to miało miejsce w ubiegłym roku na skrzyżowaniu z ul. Polową – informuje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Olbrzymie nakłady potrzebne na remont drogi krajowej nr 61 w granicach administracyjnych Łomży, czyli ul. Zjazd i Wojska Polskiego powodują, że jej realizacja odbywa się etapami, których zakres uzależniony jest od środków zewnętrznych. W latach poprzednich, dzięki pozyskanemu wsparciu udało się wyremontować odcinek ul. Zjazd wraz z chodnikiem i oświetleniem, sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ulicami Polową i Sikorskiego oraz nawierzchnię jezdni ul. Wojska Polskiego wraz z krawężnikiem na odcinku około 400 metrów od ul. Polnej w kierunku centrum miasta.

– Wszystkie te działania podejmujemy, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz poprawić komfort podróżowania na tej drodze – dodaje zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

Rozpoczęcie tegorocznych prac planowane jest w drugiej połowie lipca, a ich zakończenie w listopadzie. W związku z remontem spodziewane są duże utrudnienia w ruchu, a dla tranzytu zalecane będą objazdy. Urząd Miejski zapowiada bieżące komunikaty dotyczące sposobu organizacji ruchu w okresie prac.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe