Noc Muzeów i Czerwony Bór

  • 23.05.2019, 01:12 (aktualizacja 23.05.2019, 01:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Noc Muzeów i Czerwony Bór
Więzienna cela, specjalistyczny sprzęt i pies Aron - to tylko niektóre z atrakcji jakie w Nocy Muzeów przygotowali więziennicy z Czerwonego Boru. Pracę Służby Więziennej mógł poznać każdy kto 18 maja odwiedził gmach łomżyńskiego Sądu Okręgowego.

Pierwsza noc muzeów miała miejsce w styczniu 1997 roku w Berlinie. Formuła nocnego zwiedzania muzeów stworzyła wyjątkową atmosferę. Wydarzenie to okazało się strzałem w dziesiątkę a zainteresowanie nim przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W Polsce pierwszą noc muzeów zorganizowano w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym. Rokrocznie w okolicy Międzynarodowego Dnia Muzeów przypadającego na 18 maja przybywało placówek i instytucji otwierających swe podwoje dla szerokiej rzeszy zwiedzających. Do Łomży idea ta dotarła w 2012 roku i od początku spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem.

W tym roku mieszkańcy Łomży po raz pierwszy mieli okazję zajrzeć za „więzienną bramę”. Na tę wyjątkową noc funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze przygotowali wyjątkową ekspozycję. Odwiedzający Sąd Okręgowy w Łomży mogli zobaczyć więzienną celę, jej wyposażenie i... odsiadujących wyrok „więźniów”. Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na pytania zwiedzających. Na dziedzińcu sądu zaprezentowano pojazdy służbowe. Każdy mógł zasiąść za kierownicą lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło też sprzętu wykorzystywanego na co dzień w służbie. Ale serca wszystkich odwiedzających podbił pies służbowy Aron.

Noc muzeów była doskonałą okazją do przybliżenia formacji Służby Więziennej miejscowej społeczności. Zainteresowanie ekspozycją z Czerwonego Boru przeszło najśmielsze oczekiwania. Funkcjonariusze byli wręcz oblegani i zasypywani całą masą pytań. Była to pierwsza taka noc ale z pewnością nie ostatnia.

Tekst i zdjęcia: kpt. Dariusz Śmiechowski.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe