Eurowybory 2019. Drużyna Koalicji Europejskiej dla kultury

  • 24.05.2019, 11:53 (aktualizacja 24.05.2019, 11:59)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Eurowybory 2019. Drużyna Koalicji Europejskiej dla kultury
Z udziałem m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawa-Błońskiej i posła Roberta Tyszkiewicza oraz kandydatów do Europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej - Tomasza Frankowskiego, Jolanty Den i Bożeny Kamińskiej odbyło się w Białymstoku jedno z ostatnich w kampanii spotkań Koalicji Europejskiej z mieszkańcami przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Jesteśmy przed budynkiem Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki, największej instytucji kultury w północno – wschodniej Polsce, jednej z nowocześniejszych w Europie, Która powstała także dzięki wielkiemu wsparciu środków europejskich – mówił poseł Robert Tyszkiewicz.

Wybór miejsca spotkania nie był przypadkowy.

- Chcemy powiedzieć o roli kultury w wyborach europejskich, o tym, że kultura jest ważna dla życia publicznego i stąd nie ma lepszej osoby, żeby o tym opowiedzieć, niż Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu. – dodawał Tyszkiewicz.

W przedostatnim dniu kampanii wyborczej, aby udzielić wsparcia dla drużyny Koalicji Europejskiej, a zwłaszcza dla jej lidera Tomasza Frankowskiego specjalnie do Białegostoku wybrała się wicemarszałek Sejmu. Jednocześnie przepraszała za spóźnienie na konferencję. Powód? Protest osób z niepełnosprawnościami pod Sejmem, którym Platforma Obywatelska udziela poparcia.

- Z przyjemnością przyjęłam zaproszenie do Białegostoku, bo rzeczywiście sprawy kultury są mi bardzo bliskie. Mówiąc o środkach europejskich zawsze mówimy „drogi, szkoły, mosty”, a zapominamy, że budżet na kulturę był ogromny i obszar kultury tak jak żaden inny wykorzystał wszystkie środki przyznane przez Unię Europejską Nie ma właściwie miasta i miejscowości, gdzie nie widać instytucji kultury wspartych przez środki europejskie. Rozwój kultury jest bardzo ważny. Polska ma aspiracje do bycia nowoczesnym krajem, w pełni demokratycznym, a bez kultury bardzo trudno o tym mówić powiedziała.

Mówiąc o nowych obiektach kulturalnych Kidawa – Blońska przypomniała, że siedziba Opery w Białymstoku, zbudowana została także dzięki wsparciu europejskiemu i dodawała:

- Cieszę się, że tutaj w tle jest ten piękny budynek. Tak to prawda, to jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych budynków operowych w Polsce. Jest to też jedna z największych tego typu inwestycji w ostatnich latach.

Małgorzata Kidawa – Błońska popiera Tomasza Frankowskiego

- Zachęcam Państwa, aby głosując w tych wyborach, żebyście myśleli o tych ludziach, dla których kultura ma ogromne znaczenie. W ekipie Koalicji Europejskiej każda z osób ma celu nie tylko, żeby Polakom żyło się lepiej, ale też kulturalnie – apelowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wicemarszałek Sejmu to kolejna osoba ze znaczących postaci w Platformie Obywatelskiej, która pojawiła się na Podlasiu, by udzielić jednoznacznego poparcia dla lidera listy Tomasza Frankowskiego.

- Serdecznie Państwu rekomenduję uczestników naszej listy, a dziś szczególnie lidera naszej listy Tomasza Frankowskiego, który potrafi połączyć sport z kulturą, co jest bardzo ważną umiejętnością.

Frankowski dziękując za poparcie podkreślał jednocześnie kulturalne zróżnicowanie naszego regionu.

- Jako mieszkaniec Białegostoku oraz naszego regionu warmińsko-mazurskiego i podlaskiego wiem, że kultura jest niezwykle istotna, ponieważ jesteśmy niezwykle zróżnicowani. Tutaj mieszkają Tatarzy, Romowie, Litwini, Białorusini czy Ukraińcy.

Frankowski deklarował także po objęciu mandatu w Parlamencie Europejskim chęć pozyskania środków na wsparcie kultury. Wspomniał także, że w Brukseli będzie chciał zasiadać w Komisji Kultury i Edukacji.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe