Eurowybory. Dwa mandaty dla Prawa i Sprawiedliwości, jeden dla Koalicji Europejskiej w okręgu podlasko – warmińsko - mazurskim 

  • 28.05.2019, 15:00 (aktualizacja 28.05.2019, 15:53)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

 

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne protokoły dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prezentujemy fragmenty tego dokumentu:


Rozdział 2.

Zbiorcze wyniki głosowania Na podstawie protokołów wyników głosowania z wszystkich okręgów wyborczych, Państwowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w skali kraju:

1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 30 118 852;

2) karty do głosowania wydano 13 760 974 wyborcom, w tym: a) 12 608 kart wydano na podstawie przedstawionego pełnomocnictwa, b) 116 590 wyborców głosowało na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania;

***

6) z urn wyjęto 13 760 766 kart do głosowania, w tym 1 274 karty z kopert na karty do głosowania w głosowaniu korespondencyjnym;

7) liczba kart nieważnych wyniosła 1 065;

8) liczba kart ważnych wyniosła 13 759 701, czyli frekwencja wyborcza wyniosła 45,68%;

9) liczba głosów nieważnych wyniosła 112 390, co stanowi 0,82% ogólnej liczby głosów, w tym: a) 64 966, z powodu postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list, b) 46 074, z powodu niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata c) 1 350, z powodu postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której rejestracja została unieważniona;

10) liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów wyniosła 13 647 311, co stanowi 99,18% ogólnej liczby głosów.

***

Rozdział 3.

Zbiorcze wyniki głosowania na listy kandydatów komitetów wyborczych Na listy kandydatów poszczególnych komitetów wyborczych oddano łącznie następującą liczbę głosów ważnych:

1) na listy nr 1 zarejestrowane przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY oddano łącznie 621 188 głosów, to jest 4,55% głosów ważnych w skali kraju;

2) na listy nr 2 zarejestrowane przez KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA oddano łącznie 826 975 głosów, to jest 6,06% głosów ważnych w skali kraju;

3) na listy nr 3 zarejestrowane przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI oddano łącznie 5 249 935 głosów, to jest 38,47% głosów ważnych w skali kraju;

4) na listy nr 4 zarejestrowane przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano łącznie 6 192 780 głosów, to jest 45,38% głosów ważnych w skali kraju;

5) na listy nr 5 zarejestrowane przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS oddano łącznie 168 745 głosów, to jest 1,24% głosów ważnych w skali kraju;

6) na listy nr 6 zarejestrowane przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 oddano łącznie 503 564 głosy, to jest 3,69% głosów ważnych w skali kraju;

7) na listy nr 7 zarejestrowane przez KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI oddano łącznie 74 013 głosów, to jest 0,54% głosów ważnych w skali kraju;

8) na listy nr 9 zarejestrowane przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY POLEXIT - KOALICJA oddano łącznie 7 900 głosów, to jest 0,06% głosów ważnych w skali kraju;

9) na listę nr 10 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY JEDNOŚĆ NARODU w okręgu wyborczym nr 5 oddano 2 211 głosów, to jest 0,02% głosów ważnych w skali kraju.

***

Rozdział 3.

Podział mandatów pomiędzy komitety wyborcze Państwowa Komisja Wyborcza zgodnie z art. 356 Kodeksu wyborczego dokonała podziału mandatów pomiędzy uprawnione komitety wyborcze. Poszczególnym uprawnionym komitetom wyborczym przypadły następujące liczby mandatów:

1) KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA, który zarejestrował listy nr 2 – 3 mandaty;

2) KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI, który zarejestrował listy nr 3 – 22 mandaty

3) KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, który zarejestrował listy nr 4 – 27 mandatów.

***

Rozdział 3. Okręg wyborczy nr 3

Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu wyborczym:

1) liczba wyborców uprawnionych do głosowania wyniosła 2 054 446;

2) karty do głosowania wydano 799 846 wyborcom,


Liczba kart ważnych wyniosła 799 846, czyli frekwencja wyborcza wyniosła 38,93%;

Głosy ważne oddane na listy kandydatów oraz na poszczególnych kandydatów z tych list.

Na listę nr 1 zarejestrowaną przez KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY oddano 38 866 głosów. Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

1) WINNICKI Robert Artur 26 248;

2) LISIECKI Piotr Cezary 2 328;

3) MICHALEWICZ Joanna 1 595;

4) STYPKA Maciej 1 813;

5) MOSHECHKOVA Lilija 492;

6) GOŁĘBIEWSKA Paulina 1 324;

7) GONTARSKA Marzanna 761;

8) WYRĘBEK Andrzej Piotr 796;

9) KIEŁCZEWSKI Adam 980;

10) SAWICKI Marcin 2 529.

Na listę nr 2 zarejestrowaną przez KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA oddano 45 424 głosy. Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

1) FALEJ Monika Walentyna 23 870;

2) GROMADZKI Sławomir 2 969;

3) DZIK Katarzyna Helena 4 341;

4) KRUTUL Paweł 2 220;

5) OLKOWSKA Małgorzata 1 992;

6) AMBROZIAK Piotr Robert 1 756;

7) FALKOWSKA Agnieszka 2 691;

8) LEWCZUK Tomasz 2 649;

9) MURAWKO Elżbieta 1 030;

10) TARASIEWICZ Sława Iwona 1 906.

Na listę nr 3 zarejestrowaną przez KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI oddano 293 677 głosów. Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

1) FRANKOWSKI Tomasz 125 845;

2) PASŁAWSKA Urszula Stefania 63 274;

3) MAŃKUT Władysław 8 224;

4) WOJCIECHOWSKA Anna 13 323;

5) KAMIŃSKA Bożena 16 818;

6) MICHALSKA Joanna Klaudia 3 355;

7) NOWAK Tadeusz Zenon 2 466;

8) DEN Jolanta 3 788;

9) BOŁTRYK Marcin 4 415;

10) PROTAS Jacek 52 169. 4.

Na listę nr 4 zarejestrowaną przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 375 001 głosów. Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

1) KARSKI Karol Adam 184 054;

2) JURGIEL Krzysztof 104 592;

3) ARENT Iwona Ewa 18 148;

4) KIEROZALSKI Grzegorz 4 606; - 17 -

5) KARPOWICZ Joanna 9 550;

6) ŻALEK Justyna Emilia 11 935;

7) KOSSAKOWSKI Wojciech 8 278;

8) CYMAŃSKI Tadeusz 24 664;

9) ANDRUSZKIEWICZ Jolanta Wiesława 6 120;

10) ŁANCZKOWSKI Romuald 3 054.

5. Na listę nr 5 zarejestrowaną przez KKW LEWICA RAZEM - RAZEM, UNIA PRACY, RSS oddano 11 517 głosów. Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

1) GRUCELA Bartosz 4 241;

2) ROSIŃSKA Katarzyna Ewa 2 633;

3) PROKOPIUK Seweryn 1 241;

4) MATUSZEWSKA-BORUC Małgorzata Emilia 583;

5) BIRGIEL Marcin 535;

6) BARTKOWSKA Emilia 628;

7) GULCZYŃSKI Marcin 294;

8) WYSOCKA Kamila Maria 559;

9) ARTYSIEWICZ Michalina Daria 270;

10) KOLIŃSKI Robert 533.

6. Na listę nr 6 zarejestrowaną przez KWW KUKIZ'15 oddano 28 512 głosów. Na poszczególnych kandydatów z tej listy oddano następujące liczby głosów ważnych:

1) MACIEJEWSKI Andrzej 14 800;

2) JANKOWSKA Wanda 3 682;

3) REMBELSKI Stefan Bolesław 908;

4) DYMKO Łukasz 2 134;

5) ROSZIG Agnieszka 1 186;

6) PŁOŃSKA Wiesława Bożenna 715;

7) DĄBROWSKA Ewa Alicja 1 353;

8) OJDANA Alina 1 225; - 18 -

9) JASKÓŁOWSKI Paweł 1 056;

10) KOPKO Janusz 1 453.

Wyniki wyborów w okręgu wyborczym

Na zarejestrowane w okręgu wyborczym nr 3 listy kandydatów, spełniające warunek, o którym mowa w art. 335 Kodeksu wyborczego, oddano następujące liczby głosów: 1) lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA 45 424 2) lista nr 3 – KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI 293 677 3) lista nr 4 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 375 001

Spośród list kandydatów wymienionych w pkt 1, mandaty przypadły następującym listom:

1) lista nr 3 – KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI uzyskała 1 mandat; mandat z tej listy otrzymał kandydat: a) FRANKOWSKI Tomasz, na którego oddano 125 845 głosów

2) lista nr 4 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty; mandaty z tej listy otrzymali kandydaci: a) KARSKI Karol Adam, na którego oddano 184 054 głosy b) JURGIEL Krzysztof, na którego oddano 104 592 głosy

Następującym listom kandydatów, wymienionym w pkt 1, mandaty nie przypadły:

l1) lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

***

Wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego

Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła, iż posłami do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani:

Z list nr 2, które zarejestrował KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA:

1) BIEDROŃ Robert, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4

2) SPUREK Sylwia Iwona, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 7

3) KOHUT Łukasz Marcin, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11


2. Z list nr 3, które zarejestrował KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI:

1) LEWANDOWSKI Janusz Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 1

2) ADAMOWICZ Magdalena, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 1

3) SIKORSKI Radosław Tomasz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2

4) FRANKOWSKI Tomasz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 3

5) CIMOSZEWICZ Włodzimierz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4

6) HALICKI Andrzej Witold, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4

7) HÜBNER Danuta Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 4

8) KALINOWSKI Jarosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5

9) BELKA Marek Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 6

10) KOPACZ Ewa Bożena, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 7

11) MILLER Leszek Cezary, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7

12) HETMAN Krzysztof Andrzej, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 8

13) ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 9

14) GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 10

15) JARUBAS Adam Sebastian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10

16) BUZEK Jerzy Karol, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11

17) BALT Marek Paweł, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11

18) OLBRYCHT Jan Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11

19) OCHOJSKA-OKOŃSKA Janina Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12

20) DUDA Jarosław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 12

21) LIBERADZKI Bogusław Marian, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13

22) ARŁUKOWICZ Bartosz Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13


3. Z list nr 4, które zarejestrował KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

1) FOTYGA Anna Elżbieta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 1

2) ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 2

3) KARSKI Karol Adam, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 3

4) JURGIEL Krzysztof, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 3

5) SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4

6) CZARNECKI Ryszard Henryk, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 4

7) BIELAN Adam Jerzy, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5

8) KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 5

9) WASZCZYKOWSKI Witold Jan, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 6

10) KOPCIŃSKA Joanna Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 6

11) KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 7

12) MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 7

13) KRUK Elżbieta Małgorzata, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 8

14) MAZUREK Beata, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 8

15) PORĘBA Tomasz Piotr, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 9

16) RZOŃCA Bogdan Józef, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 9

17) SZYDŁO Beata Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 10

18) LEGUTKO Ryszard Antoni, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10

19) JAKI Patryk Tomasz, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10

20) TARCZYŃSKI Dominik, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 10

21) WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 11

22) TOBISZOWSKI Grzegorz Józef, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 11

23) KLOC Izabela Helena, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 11

24) ZALEWSKA Anna Elżbieta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12

25) KEMPA Beata Agnieszka, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 12

26) BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław, zgłoszony w okręgu wyborczym nr 13

27) RAFALSKA Elżbieta, zgłoszona w okręgu wyborczym nr 13

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe