Mamo, przytul mnie

  • 29.05.2019, 08:19 (aktualizacja 29.05.2019, 08:24)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Mamo, przytul mnie 1 PBOT
Mama. Kiedy się powie to słowo, to już właściwie nie ma nic do dodania. Jest tu cala miłość świata, całe dobro, całe ciepło, cale wszystko...

W kalendarzu świąt ten dzień już minął, ale jest przecież świętem równie powszednim jak chleb i codziennie jest Dzień Mamy.

Zapraszamy wraz z przedstawicielami Obrony Terytorialnej do poznania wspaniałych mam w mundurach:

Mama żołnierz

Noszą oliwkowe berety, łączą służbę ojczyźnie z wychowywaniem dzieci – czyli matki w 1 Podlaskiej Brygadzie Oborny Terytorialnej. Jak sobie radzą z godzeniem tych dwóch ról i światów? Plutonowy Natalia Toczko i szeregowi Paulina Herman, Beata Leszczyńska z okazji Dnia Matki opowiedziały o macierzyństwie w mundurze wojskowym.

Szeregowy Paulina Herman, mama siedmiolatka umiejętności wojskowe wykorzystuje w organizacji domu i odwrotnie.

- Każda matka ma logistykę w małym palcu. Nikt tak jak my nie rozumie, jak można robić kilka rzeczy na raz, perfekcyjnie opanowując młodego człowieka. Zdolności przywódcze mamy na najwyższym poziomie, „zapewnienie ciągłości dostaw i usług” to nasza specjalność tak jak i błyskawiczne reagowanie na wszelkie kryzysy. Służba doskonali umiejętności, które przyniosłam z życia cywilnego, a do nowych kompetencji dzięki wojsku dorzuciłam błyskawiczne pakowanie się i organizowanie opieki nad synkiem, gdy mam ćwiczenia rotacyjne - wyjaśnia.

Rozstania z dzieckiem to najtrudniejszy moment służby mamy żołnierza, o czym opowiedziała szeregowy Beata Leszczyńska, mama 6 letniej córeczki:

- Na szczęście, dzieci lepiej znoszą rozstania niż mamy. Pomoc dziadków i najbliższych w takiej sytuacji jest na wagę złota. Świadomość, że córka jest pod dobrą opieką, która dodatkowo stara się zrekompensować chwilowy brak mamy, uspokaja. Kiedy na przedszkolnej gazetce ściennej z okazji tegorocznego Dnia Mamy zobaczyłam swój portret, na którym jestem ubrana w mundur, z pięknie narysowanymi flagami Polski na ramionach, wzruszyłam się.

Plutonowy Natalia Toczko od 5 lat jest mamą w mundurze. O swojej służbie powiedziała.

- Służba w wojsku wiąże się z wysoką dyspozycyjnością oraz zaangażowaniem w wykonywanie zadań. Pogodzenie służby oraz macierzyństwa umożliwia mi na pewno ogromne wsparcie rodziny, przyjaciół oraz wyrozumiałość przełożonych. Dzięki nim życie mamy-żołnierza jest zdecydowanie prostsze.

W 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy 2000 żołnierzy, 14 % z nich to kobiety. Z okazji Dnia Matki dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Sławomir Kocanowski przekazał specjalne życzenia: Z okazji DNIA MATKI, życzę wszystkim Mamom, by bezgraniczna miłość, oddanie i troska wracały do Was ze zdwojoną energią, dawały siły i przynosiły satysfakcję. Życzę też tego, by każdego dnia życia przeważały radości i dominowały jasne strony, które pozwolą stawić czoła wyzwaniom. W naszej brygadzie Wasza służba jest równie wymagająca jak macierzyństwo. Podziwiam Was za to. Życzę, by żadnej z Mam nigdy nie zabrakło siły i wiary we własne możliwości.

Szczęśliwe i dumne Mamy, to szczęśliwe dzieci i szczęśliwa Polska”.
Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe