Największa inwestycja ostatnich lat w kolneńskim szpitalu zakończona

  • 30.05.2019, 11:15 (aktualizacja 30.05.2019, 11:25)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Największa inwestycja ostatnich lat w kolneńskim szpitalu zakończona
Wyremontowany oddział i sala pooperacyjna Chirurgii Ogólnej, to jedna z największych w ostatnich latach inwestycji w kolneńskim szpitalu, która już służy pacjentom. Dzięki unijnemu wsparciu udało się wyremontować korytarze, sale zabiegowe, sale pooperacyjną, pokoje socjalne a przede wszystkim przebudować i doposażyć w odrębne łazienki pokoje pacjentów.

Łączny koszt remontu to blisko 4 miliony złotych, z czego ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych, to dotacja z Regionalnego Programu Ooperacyjnego województwa podlaskiego. W ramach projektu realizowanego przez szpital wyremontowany został Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu; sala pooperacyjna Oddziału Chirurgii Ogólnej. Szpital kupił także nowoczesne wyposażenie na potrzeby oddziału i sali pooperacyjnej. Co dzięki temu zyskają pacjenci kolneńskiego szpitala? Większą dostępność do specjalistycznych świadczeń medycznych w zakresie chorób układu kostno-mięśniowo-stawowego oraz układu krążenia

W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w proces realizacji tego przedsięwzięcia. Cieszymy się, że szpital w Kolnie skutecznie uczestniczy w zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom naszego regionu. Jest to bowiem jeden z priorytetów w działaniu władz samorządowych województwa podlaskiego – czytał list Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Gratulacje i podziękowania składali także parlamentarzyści. Dyrekcja odebrała gratulacje od posła Lecha Kołakowskiego oraz poseł Bernadetty Krynickiej, a także przesłane listownie pozdrowienia od ministra Jarosława Zielińskiego. Podziękowania za trud w przygotowaniu i realizacji inwestycji na ręce dyrektor szpitala Krystyny Dobrołowicz składał starosta powiatu kolneńskiego, współgospodarz placówki.

Ten dzień jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, ważnym dla całej społeczności powiatu, wszystkich jego gmin – podkreślał starosta, Tadeusz Klama. – Nie było łatwo, bo takie inwestycje są dla nas dużym wyzwaniem. Tym bardziej dziękuję dyrekcji i personelowi, że podczas remontu, przez dwa lata szpital nadal przyjmował pacjentów. A nam determinacji nie zabraknie i czas na kolejne inwestycje: remont oddziału wewnętrznego i tomograf.

O kolejnych inwestycjach w placówce mówił także burmistrz Kolna Andrzej Duda.

Kiedy rozpoczynałem swoją pierwsza kadencję, postawiliśmy na remont oddziału położniczego, potem przyszedł czas na kardiologię, a teraz myślimy o geriatrii. Te plany jakoś ściśle wiążą się nam z upływem lat – żartował burmistrz.

Za to wzruszenia nie kryła dyrektor szpitala Krystyna Dobrołowicz, która po otrzymaniu kwiatów od personelu zwierzyła się zaproszonym gościom:

W ostatnią niedzielę minęło 15 lat odkąd jestem w tym szpitalu dyrektorem. Były różne momenty, sukcesy i porażki, bo nikt nie jest ideałem. Zapewniam jednak, że to miejsce, ten szpital jest całym moim życiem, i jako dyrektora i mieszkanki tych okolic – mówiła wzruszona.

To nie koniec zmian w szpitalu w Kolnie. Jeszcze w tym roku, w planach jest otwarcie Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Trwają ostatnie procedury.

Mam nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym roku, w ciągu kilku najbliższych miesięcy – mówił dr Leszek Poppe, z-ca dyr. ds. lecznictwa w Szpitalu Ogólnym w Kolnie. – Do tej pory takiego oddziału u nas nie było, wszyscy pacjenci, którzy potrzebowali opieki na OIOM-ie byli przekazywani do placówek ościennych, co oznaczało szukanie dla nich miejsca, a to z kolei wydłużało czas oczekiwania. Teraz będą mieli łatwiejszy dostęp do takiej opieki, co znacznie wpłynie na ich bezpieczeństwo.

A już niebawem zapraszamy na relację video z wydarzenia.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe