Juwenalia PWSIiP 2019. Jubileusz, studenckie granie i serce Wiktora

  • 03.06.2019, 07:03 (aktualizacja 03.06.2019, 07:13)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Juwenalia PWSIiP 2019. Jubileusz, studenckie granie i serce Wiktora Jacek Bochenko
Od 3 do 7 czerwca bijące mocno akademickie serce będzie rozprowadzać tlen w Łomży i regionie. – Bądźcie z nami. W tym roku celebrujemy nie tylko studencką samorządność, ale także jubileusz 15-lecia naszej ukochanej uczelni – zachęca Magdalena Zach, przewodnicząca Samorządu Studentów PWSIiP oraz studentka filologii angielskiej.

Zbliża się Tydzień Kultury Studenckiej, wielkie święto żaków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - przypomina Jolanta Święszkowska, rzecznik PWSIiP. Poza studenckim graniem na Muszli Koncertowej w Łomży 7 czerwca, będą atrakcje dla dzieci i seniorów, grillowanie, rywalizacje na zielonej murawie i wirtualnym boisku oraz łącząca ludzi dobrej woli kwesta pod hasłem „Uratuj Serce Wiktora”.

W programie

3 czerwca, wespół z Urzędem Miejskim w Łomży, żacy z „Państwówki” organizują Dzień Dziecka na Starym Rynku. Od godz. 11:00 na uczestników czekają ekologiczne atrakcje: quizy, kącik małego ekologa, akademia kodowania, animacje sportowo-rekreacyjne, higieniczne zagadki i fizjoterapeutyczna integracja, a także wokalne występy Miejskiego Domu Kultury–Domu Środowisk Twórczych. O godz. 15.20 prezydent Łomży przekaże żakom klucze do miasta, tym symbolicznym gestem oddając je we władanie studentom.

4 czerwca, także na Starym Rynku, odbędą się Nestoralia. To kolejna propozycja studentów i prezydenta Łomży. Poza występami artystycznymi, będą profilaktyczne i popularnonaukowe stoiska, na których seniorzy będą zasięgać porad dietetycznych, fizjoterapeutycznych i innych. – To impreza łącząca pokolenia, warto wtedy być z nami. Zapraszamy nie tylko seniorów, także ich rodziny na piknik, podczas którego studenci, ale także wykładowcy uczelni, pokażą seniorom, jak poruszać się po mediach społecznościowych, dbać o bezpieczeństwo danych osobowych, ale także utrzymywać własne ciało w sprawności i zdrowiu– przekonuje Magdalena Zach. Dodaje, że w organizację imprezy aktywnie włączyły się Łomżyńska Rada Seniorów, Dzienny Dom Senior+, Klub Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, zespoły Tabor oraz Maryna.

5 czerwca przy ulicy Akademickiej 1, czyli na kampusie uczelni, odbędzie się Studenckie Grillowanie. – Ciepłe kiełbaski, karkówka i kaszanka, wspólne chwile przy dobrej muzyce i smacznym jedzeniu, pozwolą na integrację naszego środowiska, luźne rozmowy i zebranie sił przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną –mówi Magdalena Zach i podkreśla, że po kulinarnym relaksie studenci udadzą się na wirtualne boisko, czyli czeka ich wzorem ubiegłego roku Let’s Play Together.

6 czerwca to Dzień na Sportowo, podczas którego żacy rzucili wyzwanie pracownikom PWSIiP, zapraszając ich na piłkarskie boisko. – To będzie dzień, podczas którego weźmiemy odwet za wszystkie niezaliczone egzaminy, nieprzespane noce nad książkami – mówią żartobliwie studenci. Są pewni, że na murawie Orlika przy ulicy Katyńskiej, będą górą. Pierwszy gwizdek o godz. 10:00.

7 czerwca odbędzie się wyczekiwany koncert w łomżyńskim Amfiteatrze przy ulicy Zjazd. Wystąpią między innymi znany raper Małpa, czyli Łukasz Małkiewicz, tekściarz od trzynastego roku życia. W 2019 roku otrzymał Złotą Karetę, nagrodę przyznawaną przez największy toruński dziennik „Nowości”. Jego drugi solowy album „Mówi”, wydany przez wytwórnię Proximite, uzyskał w 2016 roku status złotej, a w 2018 roku platynowej, płyty. Wykonawca tego samego gatunku muzycznego, Bartosz Krupa, czyli PlanBe, z pewnością zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty „Insomnia”, która dotarła do czwartego miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Będzie także oferta dla miłośników popowo-rockowych dźwięków, w które wprowadzi klimatyczny zespół Video – znany z wpadających w ucho utworów „Wszystko jedno”, „Kryzysowy” oraz z działalności społecznej. W 2015 roku podczas VI Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności” zespół odebrał nagrodę, w kategorii kultura, za wsparcie osób niesłyszących. Wystąpią również zespoły disco polo – Akcent i Miły Pan, które rozpalają wyobraźnię milionów słuchaczy w Polsce.

Koncert zainauguruje łomżyński wykonawca DJ Bellwether: Accordion live act, czyli Piotr Komorowski, akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat licznych nagród i konkursów, który eksperymentuje z muzyką łącząc dźwięki akordeonu z brzmieniami elektronicznymi. Z łomżyńskich wykonawców wystąpi także taneczny team BK Step, pod okiem Marka Kisiela. – Tego dnia, to dla nas bardzo ważne, będziemy kwestować, aby uratować serce Wiktora, syna Karoliny Grabowskiej, która należy do akademickiej rodziny, jest absolwentką pracy socjalnej naszej uczelni. Chłopczyk ma zaledwie półtora roku, a za sobą wiele trudnych chwil. Zaraz po narodzinach lekarze zdiagnozowali u niego złożoną wadę serca pod postacią przełożenia dużych naczyń, ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej i międzykomorowej oraz zwężenia zastawkowego pnia płucnego. W czternastej dobie życia przeszedł długą i bardzo skomplikowaną operację korygującą wadę. Ostatnie badanie wykazało zwężenie lewej gałęzi tętnicy płucnej, zwężenie ujścia lewej komory oraz ciężką niedomykalność zastawki pnia płucnego. To wszystko bardzo obciąża serduszko Wiktora, przez co nieunikniona jest kolejna operacja. Rodzice dzielnie walczą o swojego synka, lecz koszty jego leczenia i rehabilitacji znacznie przewyższają ich możliwości finansowe – mówi Magdalena Zach. Z pomocą Wiktorowi spieszą studenccy wolontariusze, podczas koncertu będą zbierać do puszek fundusze na leczenie chłopca. Ubrani będą w charakterystyczne koszulki PWSIiP, a na szyjach będą mieli widoczne identyfikatory Fundacji Serce Dziecka z siedzibą w Warszawie.

7 czerwca –  studenckie granie na Muszli Koncertowej w Łomży

18.00 DJ Bellwether: accordion live act

18.40 MadBee

19.40 BK Step

20.00 Akcent

21.10 Video

22.20 PlanBe

23.30 Małpa

00.40 Miły Pan

Oficjalna strona Juwenalia PWSIiP 2019 https://juwenalia.pwsip.edu.pl/

fot. Jacek Bochenko

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe