Młodzież dobrze mówi po niemiecku

  • 05.06.2019, 14:34 (aktualizacja 05.06.2019, 14:41)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Młodzież dobrze mówi po niemiecku UM Nowogród
Kamila Pietranik z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie oraz Jan Saniewski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie zdobyli tytuły mistrzów gramatyki niemieckiej w konkursie organizowanym po raz kolejny w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Kolejne miejsca w kategorii „Gimnazjum” zajęli Patrycja Bagińska z Grabowa oraz Nela Gontarska z Zambrowa, zaś wyróżnienie otrzymał Mikołaj Kiełczewski z Zespołu Szkół Katolickich w Łomży.

W kategorii „Szkoła podstawowa” drugą nagrodę zdobyła Aleksandra Waniewska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży, trzecią - Jan Krajewski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie, a wyróżnienie otrzymała Julia Krynica ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży.

Jak relacjonuje Karol Babiel z nowogrodzkiego magistratu, konkurs „Mistrz gramatyki niemieckiej” odbył się 4 czerwca w Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, a został zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego tej placówki Iwonę Czaplicką we współpracy z burmistrzem Nowogrodu Grzegorzem Palką. Celem konkursu było pobudzanie lingwistycznych zainteresowań uczniów, zwłaszcza w zakresie języka niemieckiego,wyróżnienie uczniów uzdolnionych językowo, a także integracja środowisk szkolnych. Patronat nad konkursem sprawowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża.

W rywalizacji uczestniczyło 34 uczniów z naszego województwa, m.in. ze szkół w Łomży, Miastkowie, Małym Płocku, Kątach, Zambrowie, Dobrym Lesie, Grabowie i Nowogrodzie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc – cenne nagrody rzeczowe. Ufundowali je m.in. Rada Rodziców w ZSS w Nowogrodzie, Urząd Miejski w Nowogrodzie, Sylwia i Tomasz Górni – właściciele Biura Reklamy GRAFSIDE w Łomży, Izabela Żukowska – właścicielka firmy MULTI UBEZPIECZENIA w Łomży, Wydawnictwo PWN, Ambasada Niemiec oraz Ambasada Szwajcarii wWarszawie. 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe