„Akademiczki” walczą o ekstraklasę. Dajmy im siłę kibiców!

  • 05.06.2019, 15:27 (aktualizacja 05.06.2019, 15:34)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
„Akademiczki” walczą o ekstraklasę. Dajmy im siłę kibiców! Jacek Bochenko Weronika Łuba i Wacław Tarnacki
W najbliższy piątek AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża powalczy o awans do ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Podopieczne trenera Wacława Tarnackiego zmierzą się z MKS Płotbud SKARBEK Tarnowskie Góry. Zwycięska drużyna trafi do prestiżowego grona dziesięciu najlepszych drużyn w Polsce.

– To wspaniała szansa, którą zamierzamy wykorzystać – przekonuje Weronika Łuba, kapitan drużyny oraz młoda wykładowczyni wychowania fizycznego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Mecz o wszystko zostanie rozegrany 7 czerwca o godz. 18.00 w Hali Sportowej przy II LO w Łomży. O jego losach decydować będą „Akademiczki” w składzie: Weronika Łuba, Anna Zielińska, Aleksandra Jarkowska oraz pochodząca z Chin Ren Bingran, sympatycznie nazywana przez koleżanki „Żanią”.

– Poziom drużyn jest bardzo wyrównany. Na mecz zapraszamy łomżyńskich kibiców, rodziny z dziećmi. Będą specjalne atrakcje, losowane nagrody. Z aplauzem własnej publiczności łatwiej o zwycięstwo – przekonuje Wacław Tarnacki, doświadczony trener i mentor łomżyńskich pingpongistek.

„Akademiczkom” kibicuje społeczność PWSIiP. – Dziewczyny z Łomży zawsze sięgają po zwycięstwo – mówi Klaudia Kuligowska, studentka prawa, która, wspólnie z innymi żakami, będzie 7 czerwca domykać na Muszli Koncertowej w Łomży ostatnie detale przed koncertem Juwenalia 2019. Ten także startuje o godzinie 18:00. – Będziemy się bawić w amfiteatrze, ale także kibicować dziewczynom. Wierzymy, że to drużyna naszych pingpongistek będzie największą gwiazdą piątkowego wieczoru – mówi Patryk Józefowicz, student administracji oraz absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego. W tej prowadzonej przez PWSIiP szkole, we wtorki i piątki, odbywają się zajęcia z ping-ponga dedykowane młodym adeptom tej dyscypliny.

乒乓球 – tak wygląda chiński zapis nazwy „tenis stołowy”. Z Chin do Łomży przyjechała w wieku 14 lat jedna z ambitnych zawodniczek AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża, czyli Ren Bingran. W Polsce zdała maturę, przyjęła chrzest, stanęła na ślubnym kobiercu.

Żania jest wielkim autem naszej drużyny – mówi Wacław Tarnacki, trener i ojciec chrzestny Chinki. To z nim doskonale wyćwiczyła odbicia piłeczek, uczyła się jak zwyciężać sety, ale także po raz pierwszy w życiu przekroczyła, zauroczona religijnym obyczajem, próg katolickiej świątyni. W piątek od jej formy, a także formy pozostałych trzech wytypowanych przez trenera do głównego składu zawodniczek, będzie zależał los prestiżowego meczu.

– Zamierzamy zapisać wspaniałą kartę w historii łomżyńskiego tenisa stołowego – przekonuje Weronika Łuba.

„Akademiczki” przez trzy sezony pod rząd (ostatni raz 2013/2014) grały już w ekstraklasie, jako AZS PWSIP Wałkuscy. Przed nimi szansa na powtórzenie historycznego sukcesu.


 


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe