Ziemia Łomżyńska ekonomią społeczną słynie - [VIDEO] 

  • 05.06.2019, 18:39 (aktualizacja 05.06.2019, 19:35)
  • Tylko dobre informacje
Ziemia Łomżyńska ekonomią społeczną słynie - [VIDEO] Dmitry Kozhemiaka
Ekonomia społeczna to termin, który jeszcze szuka swego miejsca w słowniku gospodarczym Polski. W Łomży i na Ziemi Łomżyńskiej jest już jednak bardzo zadomowiony. Działa tu wiele podmiotów z tej sfery, a kolejne Gale Ekonomii Społecznej budzą wielkie zainteresowanie instytucji i firm.

Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych i Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży zorganizowały kolejne tego rodzaju spotkanie w Hotelu BELFORT Piątnicy. Honory gospodarza pełnił. Paweł Backiel, prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i szef Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej.

 

 

Ekonomia i szansa

- W ramach programu, który realizujemy od ponad roku w subregionie łomżyńskim około 140 osób znajdzie zatrudnienie w łącznie około 40 stowarzyszeniach, fundacjach i innych podmiotach ekonomii społecznej. Przekazanie kolejnych czeków dotacyjnych i uhonorowanie osób oraz instytucji i firm wspierających te działania to główne wydarzenia naszej Gali Ekonomii Społecznej – podkreślał Paweł Backiel.          

Wydarzenia takie, jak spotkanie połączone z cyklem fachowych wykładów w hotelu BELFORT mają dokładnie określony cel: upowszechnienie wiedzy o działalności organizacji pozarządowych i aktywności lokalnych liderów życia społecznego.

- Zapraszamy też przedstawicieli lokalnego biznesu, aby starali się o współpracę  z podmiotami ekonomii społecznej i korzystali z ich usług, bo to stwarza szansę aby osoby tam zatrudnione nie wracały już na bezrobocie czy do opieki społecznej – dodaje Paweł Backiel.     

Przedsiębiorstwa społeczne, które uzyskały dofinansowanie na utworzenie miejsc pracy w ramach Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Rozwój Ekonomii społecznej, prezentują bardzo szeroki wachlarz usług i produktów - gastronomia, edukacja, rozrywka to tylko niektóre branże, którymi podmioty ekonomii społecznej zajmują się na co dzień. Paweł Backiel miał także do przekazania niezwykle ważną wiadomość.

- Działalność Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży zostanie przedłużona o kolejne 3 lata. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wysoko ocenia naszą pracę; Stowarzyszenie Europartner jako organ prowadzący OWES w Subregionie Łomżyńskim dalej będzie budowało i kształtowało ekonomię społeczną i solidarną – ogłosił.

Tylko dobre informacje
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe