Muzyka i film. Kolejny wieczór u Lutosławskich

  • 07.06.2019, 14:03 (aktualizacja 07.06.2019, 14:07)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Muzyka i film. Kolejny wieczór u Lutosławskich
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Muzyczne wieczory u Lutosławskich”. W sobotę 8 czerwca 2019 roku o godzinie 18:30 w Muzeum Przyrody w Drozdowie wystąpi włoski duet: znakomita flecistka Francesca Salvemini oraz wspaniała pianistka Silvana Libardo. Podczas koncertu zabrzmią najpiękniejsze tematy filmowe autorstwa między innymi Ennio Morricone, Nino Roty czy Georga Gershwina. Wstęp wolny.

Francesca Salvemini ukończyła konserwatorium „G. Verdi” w Mediolanie i otrzymała „Prix de Virtuosité” w Conservatoire Superieure de Musique w Genewie. Doceniona za wrodzoną muzykalność oraz piękny i ekscytujący dźwięk, rozpoczęła intensywną działalność koncertową w bardzo młodym wieku, co doprowadziło ją do wykonania ponad 500 koncertów na najważniejszych festiwalach we Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii, Norwegii, Słowacji, Polsce, Rumunii, Turcji, Czarnogórze, Macedonii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Występowała jako solistka w prestiżowych salach koncertowych, takich jak: Berlin Philharmonie, Verdi Hall w Konserwatorium w Mediolanie, Gran Teatro La Fenice w Wenecji, Grande Salle du Conservatorie w Genewie, Teatro San Benito Abad w Meksyku, Koncert Salonu w Stambule i innych salach w Nowym Jorku, Madrycie, Amsterdamie, Helsinkach.

Silvana Libardo ukończyła Konserwatorium „N. Picinni” w Bari w Szkole Mistrzów Michele Marvulli i Marco De Natale, a następnie doskonaliła swoje umiejętności w Rzymie u Maestro Rodolfo Caporali. Prowadzi intensywną działalność koncertową jako solistka, w zespołach kameralnych oraz z orkiestrą, współpracując z reżyserami i solistami o międzynarodowym prestiżu. W duecie z córką, flecistką Francescą Salvemini, dała ponad 300 koncertów we Włoszech i za granicą (Belgia, Turcja, Niemcy, Brazylia, USA), zdobywając uznanie publiczności i krytyków.

Koncert odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2019 roku o godzinie 18:30 w Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38. Wstęp wolny.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe