Sztafeta Prefbetu pobiegnie na Olimpiadzie. Na razie młodzieżowej

  • 07.06.2019, 14:11 (aktualizacja 07.06.2019, 14:16)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Sztafeta Prefbetu pobiegnie na Olimpiadzie. Na razie młodzieżowej Prefbet Śniadowo Łomża
Z kilkoma medalami i rekordami życiowymi wrócili z serii ostatnich zawodów zawodnicy LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża.

W Zamościu wzięli udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, na których wywalczyli 4 medale

- Złoto w trójskoku zdobył Przemysław Łyskawy i dołożył do tego srebro w skoku w dal. Srebro zawisło także na piersi Rafała Pogorzelskiego na 3000 m z przeszkodami. Trzecia na 1500 metrów juniorek młodszych była Karolina Dzwonkowska – informuje z satysfakcją Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec klubu Prefbet.

Jak dodaje, oprócz medali jego podopieczni osiągnęli również 4 rekordy życiowe. Karolina Dzwonkowska w swoim „brązowym” występie na 1500 metrów – 4:59,42; Paweł Dąbrowski, czwarty na 100 m – 11.40; Piotr Dąbrowski również czwarty na 400 m - 50.31 i piąty na tym samym dystansie Bartosz Jurak - 51.58.

Prosto z Zamościa zawodnicy udali się na eliminacje sztafet do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

- Nasi zawodnicy w tworzący zespół PREFBET I, czyli Bartosz Jurak, Dawid Likwiarz, Igor Duchnowski i Piotr Dąbrowski zajęli pierwsze miejsce uzyskując bardzo dobry wynik 3:26.00, co jest na razie najlepszym wynikiem w tym roku w kategorii juniora młodszego w Polsce. Drużyna PREFBET II w składzie Paweł Dąbrowski, Szymon Borowski, Bartosz Folga i Kuba Kwieciński uzyskała wynik 3:35,08 co daje obecnie 11 - 12 miejsce w kraju – informuje Andrzej Korytkowski.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe