Tydzień Kultury Studenckiej 2019 - [VIDEO]

  • 11.06.2019, 12:20 (aktualizacja 12.06.2019, 02:01)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Tydzień Kultury Studenckiej  2019 - [VIDEO]
Plenerowym, energetycznym koncertem, zakończył się Tydzień Kultury Studenckiej zorganizowany przez żaków z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Na Muszli Koncertowej tysiące słuchaczy bawiło się przy dźwiękach hip-hopowych, popowych, rockowych, elektronicznych. Oprócz undergroundowych kapel i wykonawców, zagrały także popularne w całej Polsce zespoły Akcent z Zenkiem Martyniukiem i Miły Pan.

W tym roku Tydzień Kultury Studenckiej łączy się z jubileuszem 15-lecia PWSIiP, dlatego studenci przygotowali oprócz koncertu i integrujących społeczność akademicką atrakcji (meczu studenci kontra wykładowcy, wirtualnych gier i grillowania), także miejski Dzień Dziecka oraz imprezę dedykowaną seniorom, czyli Nestoralia.

 

 

Najwięcej emocji i dobrej zabawy dostarczyło studenckie granie w plenerze. Na scenie Muszli Koncertowej w Łomży wystąpili: DJ Bellwether, Madbee, Akcent, PlanBe, Małpa, Miły Pan, tancerze ze Studia B.K. Step.

Podczas imprezy zbierano pieniądze na leczenie półtorarocznego Wiktora, który potrzebuje kosztownej operacji serca. – Dziękujemy za hojność – mówi Karolina Grabowska, mama Wiktora i jednocześnie absolwentka PWSIiP w Łomży. Jej synek urodził się ze złożoną wadą serca. W czternastej dobie życia przeszedł długą i skomplikowaną operację korygującą wadę. Ostatnie badanie Wiktora wykazało zwężenie lewej gałęzi tętnicy płucnej, zwężenie ujścia lewej komory oraz ciężką niedomykalność zastawki pnia płucnego. Zebrane przez studenckich wolontariuszy pieniądze pomogą uratować serduszko chłopca.

Ważnym akcentem scenicznych emocji było wejście na scenę zawodniczek AZS PWSIiP Metal-Technik, które w fenomenalnym stylu wywalczyły awans do ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Weronika Łuba, Ren Bingran, Aleksandra Jarkowska, Anna Zielińska i ich trener Wacław Tarnacki, pokłonili się w błysku fotograficznych fleszy, w odpryskach świecącego konfetti, łomżyńskiej publiczności. Kilka minut wcześniej „Akademiczki” rozgromiły na własnym boisku zespół MKS Płotbud SKARBEK Tarnowskie Góry, wynikiem 9 do 1.

O godzinie 2 w nocy łomżyński Amfiteatr opuszczali ostatni miłośnicy dobrej zabawy. Zostali studenci, którzy, jak co roku, porządkują bezpośrednio po koncercie teren masowej imprezy. W niedzielny poranek Muszla Koncertowa tchnęła świeżością, a spacerujący uliczkami i alejkami Starego Rynku mieszkańcy, nawet nie podejrzewali, że przez te nienaruszone trakty przetoczyły się tysiące młodych ludzi, którzy pokazali czym jest prawdziwy łomżing. To nie tylko dobra zabawa, ale także otwarte serce i sportowa waleczność.

Głównym sponsorem juwenaliów był Browar Łomża. – Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom Tygodnia Kultury Studenckiej. Za rok także liczymy na Państwa wsparcie, razem możemy zdziałać wiele dobrego – komentuje Magdalena Zach, przewodnicząca Samorządu Studentów PWSIiP.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe