ITD udaremniła przemyt samochodów

  • 12.06.2019, 04:33 (aktualizacja 12.06.2019, 04:36)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
ITD udaremniła przemyt samochodów ITD
Dwa kradzione samochody dostawcze przewoziła ciężarówka skontrolowana przez podlaską Inspekcję Transportu Drogowego. Auta ukryte pod plandeką naczepy miały trafić z Belgii i Holandii na Litwę. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Straż Graniczna.

Jak informują służby prasowe ITD,  zespół pojazdów na litewskich tablicach rejestracyjnych zatrzymał do kontroli w poniedziałek (10 czerwca) po południu patrol podlaskiej ITD na krajowej "Ósemce", w miejscowości Przewalanka koło Białegostoku. Pod plandeką naczepy znajdowały się dwa samochody dostawcze o sporej wartości.

Nietypowy ładunek wzbudził czujność inspektorów, którzy postanowili zweryfikować legalność pochodzenia przewożonych aut. W tym celu wezwali na miejsce kontroli funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jak się okazało podejrzenia załogi patrolu ITD były uzasadnione.

Oba samochody dostawcze figurowały w bazach danych jako skradzione. Jeden z nich "zmienił" właściciela w Belgii. W przedziale ładunkowym tego Mercedesa Sprintera zainstalowany był warsztat wyposażony w wysokiej klasy i wartości sprzęt (elektronarzędzia, narzędzia warsztatowe). Drugi pojazd skradziono w Holandii.

Litwina kierującego ciężarówką przekazano Straży Granicznej. Podlascy inspektorzy ITD mają już na swoim koncie kilka podobnych ujawnionych wcześniej transportów skradzionych pojazdów.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe