Summit_2.0 , czyli Teatr Ósmego Dnia na Starym Rynku w Łomży [VIDEO i FOTO]

  • 14.06.2019, 15:49 (aktualizacja 16.06.2019, 12:35)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Summit_2.0 , czyli Teatr Ósmego Dnia na Starym Rynku w Łomży [VIDEO i FOTO]
Monumentalne postacie, górujące nad głowami mieszkańców zgromadzonych na Starym Rynku w Łomży. Będące próbą ukazania władców świata i celebrytów, którzy sypią złotym deszczem paciorków, lśnią i bawią się kosztem zwykłych ludzi, i – wyalienowani z rzeczywistości – decydują o ich losach. To spektakl zaproponowany przez Teatr Ósmego Dnia w ramach plenerowego nurtu “Moje Miasto”, będącego integralną częścią Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka.

- Summit_2.0 jest nowszą wersją projektu, który realizowaliśmy już wcześniej. Jest to bardzo spektakularne, duże przedstawienie dziejące się nad głowami ludzi, w którymi oni sami uczestniczą – mówi Ewa Wójcik z Teatru Ósmego Dnia. - Jest to opowieść o władcach i celebrytach. O tym, jak bardzo poszybowali oni ponad zwykłych ludzi - dodaje. 

Wyobcowani z rzeczywistości władcy świata oraz celebryci oczywiście dopuszczają do swojego grona przybysza zza żelaznej kurtyny nadjeżdżającego prymitywnym wehikułem-  i w końcu zapraszają go na wielką ucztę, której głównym daniem jest żywy człowiek podzielony na tusze […]. Sytuacja doprowadza do tego, iż w rękach bohaterów pojawiają się dziecięce pistolety, rozpoczyna się wojenka jak z młodzieńczych zabaw czy gier komputerowych. W końcu kolorowy świat zmienia się w stalowo-monochromatyczną formację wojenną. Następuje gwałtowny przeskok od żartu, kpiny, uczty do otwartej agresji.

Nie mniej jednak opowieść kończy się optymistycznie. Ponieważ w ten świat zdominowany przez celebrytów wkracza młodzież, która ma prawo decydować o świecie i szansę zadbania o niego lepiej.

- Zawsze reagowaliśmy na świat. Mamy wrażenie, że jest to temat niezwykle istotny. Zarówno władza, jak i inne instytucje, które mają wpływ na nasze losy poszybowały gdzieś na Olimp i tracą kontakt z rzeczywistością – wyjaśnia Ewa Wójcik z Teatru Ósmego Dnia.

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe