Dzień Strażaka w Stawiskach, czyli służba, która jest powołaniem [FOTO]

  • 19.06.2019, 06:45 (aktualizacja 19.06.2019, 06:51)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dzień Strażaka w Stawiskach, czyli służba, która jest powołaniem [FOTO]
Wiadomo, że nie szata zdobi człowieka, ale jedno jest pewne: druhna Agnieszka Rutkowska w mundurze OSP nie wygląda ani trochę mniej profesjonalnie i uroczo niż burmistrz Agnieszka Rutkowska w strojach, w których na co dzień zarządza Stawiskami.

Przyznali to wszyscy uczestnicy uroczystości Dnia Strażaka w Stawiskach, m. in. wicemarszałek Marek Olbryś, który przy okazji omówił z panią burmistrz bogaty program inicjatyw wspieranych w mieście i gminie przez Urząd Marszałkowski.

W głównych rolach tego dnia wystąpili strażacy, ponieważ była to ostatnia w tym roku w województwie podlaskim uroczystość powiatowa honorująca "rycerzy świętego Floriana".

- Czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie bliźnim - mówił gospodarz spotkania brygadier Paweł Pupek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie. - Dzięki waszej pracy i poświęceniu jesteśmy obdarzani wielkim zaufaniem przez społeczeństwo.

Wśród gości strażackiej gali w Stawiskach  byli także m. in. prawosławny kapelan  straży, archimandryta Sergiusz, wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński oraz komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Jarosław Wendt. Obaj nie szczędzili kolneńskim strażakom  zawodowym i z jednostek OSP podziękowań i gratulacji, ale także zapowiedzieli ich wzmocnienie sprzętowe.

- Mniej więcej co minutę ktoś w Polsce potrzebuje pomocy i  ją otrzymuje,  przede wszystkim od strażaków . Co byśmy zrobili  bez was?. Ofiarni, gotowi do poświęceń, ale musicie mieć sprzęt. Ten rok będzie pod tym względem rekordowy - w Polsce przybędzie w jednostkach straży 480 pojazdów, w województwie podlaskim - 30. To możliwe nie tylko dzięki MSWiA, ale także współpracy innych resortów  instytucji, a przede wszystkim samorządów Specjalne podziękowania kieruję do pani burmistrz. Do Stawisk trafi jeden z tych samochodów - powiedział wiceminister Jarosław Zieliński.

Nadbrygadier Jarosław Wendt wskazał, że wzmacnianie straży odbywa się nie tylko przez zakupy pojazdów, ale osobistego sprzętu strażaków czy remonty ich obiektów. Nie brakuje także młodych adeptów tej służby, którzy "terminują" np. w Grupie Ratowniczej "Nadzieja" w Łomży pod opieką  księdza Radosława Kubła, a wystawili w Stawiskach swoją reprezentację.  

Na podnośniku uniosła się nad Stawiskami biało-czerwona flaga. Odczytany został list od prezydenta Andrzeja Dudy. Zasłużeni pożarnicy otrzymali odznaczenia i awanse. Rozległy się syreny. Tego specjalnego dnia strażacy ze Stawisk, Kolna, całego powiatu mogli choć trochę oddać się świętowaniu. Ale nie wszyscy, bo przecież czuwać muszą cały czas.         

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe