Ci, którzy wierzę w Tajemnicę Eucharystii, czyli Święto Bożego Ciała [FOTO]

  • 20.06.2019, 17:00 (aktualizacja 21.06.2019, 05:16)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Ci, którzy wierzę w Tajemnicę Eucharystii, czyli Święto Bożego Ciała  [FOTO]
Tysiące wiernych, idących ulicami miast w procesjach, dało wyraz wiary w tajemnicę Eucharystii. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywana Bożym Ciałem, to jedno z najważniejszych świąt katolickich.

Przy silnie ogrzewających, promieniach słońca, po liturgii eucharystycznej, mieszkańcy Łomży w procesjach odwiedzali ołtarze. Wspólna modlitwa i odczytywane słowa ewangelii, to właśnie wyraz wiary w tajemnicę Eucharystii.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Bożym ciałem jest jednym w najważniejszych świąt katolickich. Swój początek datuje na 1209 rok, choć do kalendarza świąt w całym kościele została wpisana ponad 700 lat temu. W Polsce uroczystość obchodzona jest od 1320 roku. Jednak procesje z Najświętszym sakramentem zostały wprowadzone nieco później, bo około XV wieku.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe