Reaktywowane Biuro Sejmiku w Łomży

  • 21.06.2019, 04:19 (aktualizacja 21.06.2019, 04:26)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Reaktywowane Biuro Sejmiku w Łomży
"Pierwszy wśród równych", czyli przewodniczący Sejmiku Województwa Bogusław Dębski chciałby, aby była to "kuźnia opinii" na temat pracy samorządu. Marek Olbryś, wicemarszałek, a także radny Sejmiku, podkreśla, że powinno być to miejsce, w którym każdy mieszkaniec Łomży może poprosić o pomoc. Kolejny radny, Jacek Piorunek, dołożyłby koniecznie punkt informacji o funduszach unijnych, a Sławomir Zgrzywa, pierwszy marszałek województwa, podtrzymał tradycje ważnych rozmów, jakie się w tych pomieszczeniach odbywały.

Symboliczne "nowe życie" zyskało od 19 czerwca Biuro Sejmiku Województwa Podlaskiego, które mieści się na drugim piętrze (pokój 202) budynku przy ul. Nowogrodzkiej  w Łomży, zajmowanego przede wszystkim przez Powiatowy Urząd Pracy.  Placówka Sejmiku nie jest instytucją nową, ale po remoncie  została przeniesiona z warunków końcowych lat  PRL w zupełnie inną epokę.

- Chciałbym przede wszystkim, aby było to miejsce pomocne i użyteczne dla  każdego mieszkańca Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Aby mógł po prostu przyjść, przedstawić  swoją sprawę, uzyskać pomoc od razu lub przynajmniej informację, co powinien zrobić, zeskanować czy skserować dokumenty i przesłać elektronicznie do właściwego odbiorcy. To założenie pod hasłem "Urząd  Marszałkowski  bliżej Łomży, bliżej ludzi". Nie w każdej przecież sprawie trzeba podróżować do Białegostoku. Jest to także miejsce, w którym radni - przede wszystkim z tego okręgu, ale także pozostali - w razie potrzeby będą mogli organizować swoje dyżury, spotkania. Jako radni i reprezentanci samorządowej administracji województwa przekazujemy jasny sygnał: jesteśmy do dyspozycji - stwierdził wicemarszałek Mark Olbryś.

Dla Bogusława Dębskiego, przewodniczącego Sejmiku, łomżyńskie biuro to trochę "własny kąt". Kilka dni w tygodniu spędza bowiem w Zambrowie, czyli w tym okręgu wyborczym, kierując tamtejszym szpitalem.

- Wyobrażam sobie, że  jest to miejsce, gdzie mogą się wykuwać opinie na temat pracy samorządu województwa poprzez bezpośredni kontakt z radnymi. Jesteśmy zobowiązani upowszechniać informacje o naszej działalności, bo przecież  bierzemy udział w zarządzaniu wieloma sferami życia w imieniu wszystkich mieszkańców województwa. Polityka regionalna, sposób wydawania pieniędzy unijnych, coraz bardziej "gorąca" polityka dotycząca odpadów, istotna część transportu zbiorowego, wspieranie przedsiębiorców  - że wskażę tylko niektóre dziedziny - powiedział przewodniczący Bogusław Dębski.

Jacek Piorunek to obecnie radny opozycji, ale był już m. in. w zarządzie województwa. Ma też swoje pomysły na pracę biura w Łomży.

- Urząd Marszałkowski to kilka tysięcy różnych zadań.  Nie są one  w większości tak "frontowe" jak w urzędach miast, gmin czy powiatów. Ale bardzo ważną rzeczą są środki unijne. Chciałbym, aby grupy specjalistów od tych spraw z Urzędu Marszałkowskiego, pojawiały się tutaj  co dwa tygodnie i udzielały pomocy i informacji. To będzie miało sens - mówił.

Wśród pierwszych oficjalnych gości reaktywowanego biura byli także pierwszy marszałek województwa podlaskiego Sławomir Zgrzywa i reprezentanci łomżyńskich samorządów - starosta Lech Marek Szabłowski i zastępca prezydenta miasta Andrzej Garlicki, który na "nowoosiedliny" podarował wicemarszałkowi Markowi Olbrysiowi artystyczny wizerunek jednego z łomżyńskich zabytków (autorstwa Grzegorza Gwizdona).

- Chciałbym przypomnieć, że to miejsce ma już 20-letnią tradycję ważnych spotkań i rozmów, np. dotyczących tworzenia w Łomży Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości - przypomniał Sławomir Zgrzywa, za którego marszałkowskiej kadencji biuro w Sejmiku w Łomży powstało.

Placówka przy ul. Nowogrodzkiej, II piętro, pokój 202, zaprasza w poniedziałki w godzinach 8:00 - 15:00 i w pozostałe robocze dni tygodnia w godz. 7:30 - 14:30.      

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe