Na Suwalszczyznę po krajobrazy

  • 24.06.2019, 08:01 (aktualizacja 24.06.2019, 08:03)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Na Suwalszczyznę po krajobrazy SPK Dolina Szeszupy
Czarna Hańcza, Szeszupa., Turtul - tajemniczo i egzotycznie brzmią te nazwy, chociaż tę egzotykę można znaleźć w województwie podlaskim

Jak informuje portal Wrota Podlasia, Suwalski Park Krajobrazowy zyska nowe oblicze. Na jego terenie powstanie m.in. nowy młyn, oczko wodne oraz tarasy do obserwacji siedlisk przyrodniczych. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał w poniedziałek  na ten cel dofinansowanie w wysokości ośmiu milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Opowieści Turtula – to nazwa ścieżki edukacyjnej Suwalskiego Parku Krajobrazowego, która zostanie uzupełniona o dodatkowe atrakcje dla zwiedzających. Budynek będący pozostałością po starym młynie zostanie zastąpiony nowym obiektem muzealnym pn. Młyn w Turtulu. Jego wnętrza będą odpowiednio zaaranżowane i wyposażone tak, aby spełniał funkcje edukacyjne.

Ponadto ścieżka zyska oczko wodne, tarasy do obserwacji siedlisk przyrodniczych i głazy narzutowe. Środki RPO posłużą także modernizacji oczyszczalni ścieków, zainstalowaniu energii odnawialnej na budynku muzeum, w planie jest również promocja projektu.

Głównym celem przedsięwzięcia jest ochrona dziedzictwa przyrodniczego Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz zapewnienie jego atrakcyjności przyrodniczej i krajobrazowej. Projekt jest wart 11 milionów złotych, z czego 8 milionów pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe