Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

W cyberprzestrzeni też trzeba umieć walczyć

Ćwiczenia Baltic Ghost 2019 w Legionowie wzmacniają wysuniętą Przednią Obecność. Do 27 czerwca Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych (USEUCOM) i Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC) są gospodarzami ćwiczeń symulacyjnych Baltic Ghost, których celem jest wsparcie wysuniętej Przedniej Obecności (eFP).
W cyberprzestrzeni też trzeba umieć walczyć

Jak informuje Ambasada USA w Polsce, w ramach szerokich działań na rzecz wzmacniania natowskich działań odstraszających i obronnych, wysunięta Przednia Obecność jest przejrzystą i jednoznaczną demonstracją sojuszniczej solidarności, determinacji i zdolności do obrony ludności i terytorium NATO przed agresją.

Mając na uwadze to, że cyberprzestrzeń obejmuje wszystkie dziedziny życia, ćwiczenia Baltic Ghost promują współpracę i wzmacniają partnerstwa, które umożliwiają podejmowanie skoordynowanych działań w odpowiedzi na zagrożenia w rejonie Morza Bałtyckiego.

Podczas ćwiczeń symulacyjnych państwa uczestniczące mają za zadanie rozpoznać skutki ataku w cyberprzestrzeni na poziomie roboczym i strategicznym oraz wspólnie podjąć odpowiednie działania obronne wspierające operacje wojskowe.

Ekspertom od działań w cyberprzestrzeni udało się wypracować konsensus, jeśli chodzi o reagowanie na incydenty w cyberprzestrzeni i zalecanie procedur i zasad z punktu widzenia wysuniętej Przedniej Obecności.

Wśród państw uczestniczących znalazły się takie kraje, jak Estonia, Niemcy, Łotwa, Litwa, Holandia, Polska, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Ponadto w trzydniowych ćwiczeniach wzięły jeszcze udział Gwardie Narodowe Estonii, Łotwy, Litwy i Polski, które są partnerami Gwardii Narodowych odpowiednio ze stanów Illinois, Maryland, Michigan i Pensylwanii.


Podziel się
Oceń

Komentarze