Obrona Terytorialna się szkoli

  • 05.07.2019, 11:05 (aktualizacja 05.07.2019, 11:09)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Obrona Terytorialna się szkoli 1 PBOT
Jak informują służby prasowe 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szkolenie przechodzi ponad 100 osób z całego województwa. Aż 70% kandydatów jest w wieku 18-24 lata. To o prawie 30% więcej niż podczas poprzedniego szkolenia podstawowego realizowanego w kwietniu.

Średnia wieku uczestników wynosi obecnie 23 lata. Wśród szkolących się jest 17 kobiet. Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT.

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas wakacji, a jego zwieńczeniem będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 7 lipca w Suwałkach.

Od sierpnia ochotnicy będą szkolić się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu. W każdym roku żołnierz OT uczestniczy w dwutygodniowym szkoleniu zintegrowanym. Od sierpnia ochotnicy będą szkolić się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

Kolejne szkolenia kandydatów do służby w 1PBOT odbędą się w terminach: 13 -28.09.2019 (ochotnicy bez złożonej przysięgi wojskowej) oraz 21- 28.09.2019 (żołnierze rezerwy).

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej powinni zgłosić się już teraz do Wojskowych Komend Uzupełnień. Wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: na szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok).

Proces rekrutacji oraz dane teleadresowe WKU znajdują są na stronie www.terytorialsi.mil.pl.

Obecnie liczebność Wojsk Obrony Terytorialnej przekroczyła 20 tys. żołnierzy, z czego ponad 2 tys. pełni służbę w województwie podlaskim.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe