Poszukiwani funkcjonariusze do Służby Celno-Skarbowej

  • 05.07.2019, 11:10 (aktualizacja 05.07.2019, 11:13)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Poszukiwani funkcjonariusze do Służby Celno-Skarbowej
Trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w województwie podlaskim. Kandydaci mogą składać dokumenty do 10 lipca.

Jak informuje Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, na osoby które z wynikiem pozytywnym przejdą poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, czeka 15 etatów w oddziałach celnych w Kuźnicy, Bobrownikach i Połowcach oraz w Referacie Kontroli Celno - Skarbowej Rynku w Suwałkach i Referacie Dochodzeniowo-Śledczym w Łomży, podlegających Podlaskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Białymstoku.

Osoby ubiegające się o przyjęcie do Służby Celno-Skarbowej powinny spełniać podstawowe kryteria: posiadać obywatelstwo polskie, odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia, co najmniej średnie wykształcenie, niekaralność za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Poza tym powinny korzystać z pełni praw publicznych oraz posiadać nieposzlakowaną opinię.

Ponadto, na podstawie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), w jednostkach organizacyjnych KAS może być zatrudniona albo pełnić służbę osoba, która nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów, ani nie była ich współpracownikiem. Od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami. 

Postępowanie kwalifikacyjne do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów. W jego skład wchodzą:

weryfikacja formalna złożonych dokumentów;  

test  wiedzy obejmujący swoim zakresem organizację i funkcjonowanie administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualne zagadnienia społeczno-gospodarcze;

test sprawności fizycznej; test psychologiczny, podczas którego sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe