Marszałkowskie disco

  • 05.07.2019, 11:19 (aktualizacja 05.07.2019, 11:22)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Marszałkowskie disco Wrota Podlasia
CC Catch, Doda, Feel i Maryla Rodowicz – to tylko część gwiazd, które wystąpią na wielkim festiwalu muzyki tanecznej, który 3 i 4 sierpnia zawita do stolicy województwa podlaskiego. Jak informuje portal Wrota Podlasia, do letniego relaksu w rytmie disco i nie tylko, zachęcali podczas konferencji prasowej w Operze i Filharmonii Podlaskiej, marszałek Artur Kosicki, Ewa Wojciechowska z Telewizji Polsat, producent wydarzenia Robert Klatt i prezenterka Laura Mancewicz.

Podstawowa "metryczka" wydarzenia: 3 i 4 sierpnia, teren Politechniki Białostockiej:  początek o godz. 18:00; kilkunastu wykonawców każdego dnia; wstęp wolny.

– Po raz pierwszy Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego jest głównym organizatorem tak dużego wydarzenia. To festiwal, na którym wystąpi plejada gwiazd muzyki polskiej i zagranicznej, cieszących się ogromną popularnością i oglądalnością i - nie boję się tego powiedzieć – będzie to największe wydarzenie muzyczne w województwie podlaskim – podkreślał marszałek Artur  Kosicki.

Wyraził też nadzieję, że wszyscy festiwalowi goście będą się świetnie bawić, wyjadą naładowani pozytywną energią, a przede wszystkim będą tu wracać.

– Taki jest cel tego przedsięwzięcia, by uczestnicy festiwalu, nie tylko dobrze bawili się na koncertach, ale także poznali nasz region, jego piękno – dodał. – Mam tu na myśli choćby Puszczę Białowieską, Knyszyńską, Kanał Augustowski, Tykocin, czy Supraśl. Festiwal to świetna promocja województwa podlaskiego.

Miłość w Białymstoku

Repertuar muzyczny festiwalu „Disco pod Gwiazdami” przedstawił Robert Klatt, producent wydarzenia i członek zespołu Classic.

– Pierwszy dzień to przekrój polskich artystów. Jego motywem przewodnim będzie miłość, stąd tytuł koncertu − „Miłość w Białymstoku” – zdradził szczegóły.

Tego dnia artyści będą wykonywali największe polskie przeboje o miłości. Usłyszymy m.in. szlagier „Wielka miłość” w wykonaniu zespołu Feel, czy przebój Alicji Majewskiej – „Popłyniemy w miłość nieznaną” w wykonaniu Dody.

– To o tyle wyjątkowe, że wykonania te usłyszymy po raz pierwszy i być może ostatni – dodał Klatt.

Dzień drugi to przeboje światowe, w tym rzadko koncertująca CC Catch.

– Usłyszmy mnóstwo przebojów, m.in. „Sambę De Janeiro” zespołu Bellini, czy Las Ketchup z piosenką „Asereje” – dodał producent Festiwalu. – Każdy z festiwalowych dni to kilkunastu wykonawców z różnych zakątków świata: z Niemiec, Ukrainy, Belgii, Turcji, Rumunii, dzięki czemu festiwal staje się wydarzeniem, na którym będziemy mogli doświadczyć różnych kultur.
Pojawi się też akcent podlaski – w postaci zespołu Boys i Dj Brave’a.

Po raz pierwszy

Ewa Wojciechowska z telewizji Polsat przypomniała, że będzie to już szósta edycja wydarzenia.

– Po raz pierwszy „Disco pod Gwiazdami” zawita w Białymstoku, z czego się bardzo cieszę – powiedziała. – Często tu bywam i zawsze wyjeżdżam z wielką energią, bo to wspaniałe miejsce pełne ciepłych, sympatycznych ludzi.

Festiwal, który odbędzie się na terenie Politechniki Białostockiej, poprowadzą Michał Koterski i aktorka Joanna Liszowska. Będzie ich wspierać białostoczanka Laura Mancewicz.

– Miałam już okazję współprowadzić ten festiwal, ale tegoroczna edycja jest dla mnie wyjątkowa – zaznaczyła Mancewicz. – Na co dzień mieszkam w Białymstoku, czyli będę czuła się jak gospodyni podejmująca miłych gości i już nie mogę się doczekać.

Festiwal „Disco pod Gwiazdami” będzie transmitowany na antenie Telewizji Polsat. Średnia oglądalność poprzednich edycji sięgała 2 mln widzów.

Wstęp na oba festiwalowe dni jest bezpłatny. Początek imprezy 3 sierpnia o godz. 18.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe