Zarząd bez zmian

  • 05.07.2019, 11:39 (aktualizacja 05.07.2019, 11:42)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Zarząd bez zmian Wrota Podlasia
Marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz Wiesława Burnos i Marek Malinowski, czyli radni tworzący zarząd województwa podlaskiego pozostają na swoich stanowiskach. Aby utrzymać stan faktyczny niezbędne było zwołanie specjalnej sesji Sejmiku Województwa i przeprowadzenie dosyć oczywistego głosowania nad odwołaniem zarządu.

To konsekwencja niedawnych wydarzeń w samorządzie województwa, a jeszcze bardziej wprowadzonych w tej kadencji regulacji ustawowych. Zarządy województw i powiatów, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci gmin i miast zobowiązani są przygotowywać raporty o stanie swoich "gospodarstw" w poprzednim roku, a rady przyjmują je (lub nie) w formie wotum zaufania. Potrzebna jest do tego więcej niż połowa głosów ustawowego składu samorządu.

W przypadku Sejmiku województwa podlaskiego to 16 głosów, czyli dokładnie tyle, ilu ma radnych klub Prawa i Sprawiedliwości  przy wsparciu niezrzeszonego od niedawna Bogusława Dębskiego. Problem w tym, że w godzinach głosowania na sali zabrakło jednej z radnych, a przedstawiciele  obecnej opozycji wykorzystali sposobność, by utrudnić życie rządzącym, chociaż raport dotyczył województwa pod ich rządami w 2018 roku.              

Jak relacjonuje portal Wrota Podlasia, wniosek o odwołanie zarządu województwa był jedynym punktem poddanym pod głosowanie podczas XI sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego.

W jawnym głosowaniu przeciw wnioskowi głosowało 16 radnych (klub PiS i Bogusław Dębski), sześciu radnych z Platformy Obywatelskiej głosowało za wnioskiem, od głosu wstrzymało się pięciu radnych PSL. Aby doszło do odwołania Zarządu Województwa za wnioskiem o odwołanie musiałoby głosować 18 radnych czyli kwalifikowana większość w 30-osobowym sejmiku województwa podlaskiego.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe