Order św. Pawła Apostoła w Czerwonym Borze

  • 08.07.2019, 04:37 (aktualizacja 08.07.2019, 04:40)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Order św. Pawła Apostoła w Czerwonym Borze
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odznaczył dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniewa Jankowskiego orderem św. Pawła Apostoła. O uhonorowaniu zadecydowała Kapituła "Orderu Świętego Pawła Apostoła – Patrona Służby Więziennej" uchwałą nr 1/2019 z dnia 28 czerwca 2018 roku.

Jak przekazuje  kpt. Dariusz Śmiechowski z zespołu prasowego ZK w Czerwonym Borze, ceremonia z udziałem ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, sekretarz stanu Michała Wójcika, który nadzoruje Służbę Więzienną, a także pozostałych przedstawicieli kierownictwa ministerstwa miała miejsce w trakcie centralnych obchodów 100-lecia Służby Więziennej w Warszawie na Placu Józefa Piłsudskiego.

W tym roku po raz pierwszy wręczone zostały ordery św. Pawła Apostoła. Widnieją na nim słowa, które patron Służby Więziennej św. Paweł napisał w jednym z listów: „Omnibus omnia factus sum”, co znaczy „Stałem się wszystkim dla wszystkich”.

- To zdanie charakteryzuje tych, którzy służą, pomagają, wspierają. Tak, jak funkcjonariusze i pracownicy formacji oraz ci, którzy działają na jej rzecz. Wszystkim odznaczonym medalem św. Pawła dziękuję i gratuluję – powiedział generał Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej.

Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski jest pierwszym funkcjonariuszem Służby Więziennej, któremu order św. Pawła Apostoła został nadany.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe