Amerykańska obora w Jakaci-Borkach [VIDEO]

  • 08.07.2019, 14:21 (aktualizacja 08.07.2019, 17:46)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Amerykańska obora w Jakaci-Borkach [VIDEO]
Parlamentarzyści z kraju i Unii Europejskiej, samorządowcy, rolnicy, a także przedstawiciele firm oraz instytucji działających na rzecz rolnictwa uczestniczyli w otwarciu nowego obiektu inwentarskiego w gospodarstwie Aldony i Krzysztofa Milewskich w Jakaci-Borkach w gminie Śniadowo. Ultra nowoczesna obora, zbudowana w stylu amerykańskim, to kolejny etap w rozwoju gospodarstwa rodzinnego.

 - Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję, gdyż nasze gospodarstwo ma jasną perspektywę rozwoju. Tata przechodzi na emeryturę, a ja mam dwóch synów, więc czas myśleć o przyszłości. Mamy już jedną oborę, w której mieści się sto pięćdziesiąt krów. W nowej oborze jest miejsce dla dwustu pięćdziesięciu. Na dzisiejsze spotkanie zaprosiliśmy wiele osób, które pomogły nam w realizacji inwestycji oraz przyjaciół rodziny - mówi Krzysztof Milewski, właściciel gospodarstwa.

Jak przyznaje Aldona Milewska, zakończenie budowy, to ważne wydarzenie w życiu całej rodziny.

- Dzięki  tej inwestycji prowadzenie gospodarstwa będzie łatwiejsze - wyjaśnia właścicielka gospodarstwa.

W spotkaniu rolników z powiatu łomżyńskiego uczestniczył Jarosław Kalinowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Dzisiaj zbieramy owoce akcesji do Unii Europejskiej. Chcemy aby we Wspólnotowej Polityce Rolnej w większym stopniu wsparcie otrzymali aktywni rolnicy. Chodzi na przykład o większe dofinansowanie na zakup oleju napędowego, wykorzystywanego przez rolników w pracach polowych - tłumaczy Jarosław Kalinowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

 

 

W gronie gości była także poseł Bernadeta Krynicka.

- Gratuluję rodzinie państwa Milewskich odważnych decyzji, dzięki którym rozwija się nasza Ziemia Łomżyńska - powiedziała poseł Bernadeta Krynicka.

Mleczarstwo to jedna z głównych gałęzi gospodarki województwa podlaskiego.

- W województwie podlaskim, zwłaszcza w powiatach łomżyńskim i zambrowskim, w których rozwinęło się mleczarstwo często do użytku oddawane są nowoczesne budynki inwentarskie. Rolnicy rozpoczynając inwestycje podejmują odważne decyzje gospodarcze. Dlatego powinni otrzymywać wsparcie od instytucji obsługujących rolnictwo - przekonuje Stefan Krajewski, radny województwa podlaskiego.

Podstawą sukcesu gospodarstwa rodziny Milewskich jest współpraca z firmami obsługującymi rolnictwo. Pasze dla bydła do gospodarstwa dostarcza firma Agrocentrum.

- Można powiedzieć, że rodzinna firma Agrocentrum od lat współpracuje z rodzinnym gospodarstwem państwa Milewskich. Aby zapewnić produkcję i dostawy pasz wysokiej jakości zbudowaliśmy nowy zakład produkcyjny w Grajewie - mówi Adam Pietruszyński, prezes zarządu Grupy Agrocentrum.

Gospodarstwo mleczarskie rodziny Milewskich to jedna z kilku ferm mlecznych rozwijających się we wsi Jakać-Borki. We wszystkich gospodarstwach są następcy, młodzi rolnicy, którym z zaufaniem ojcowie przekazują dorobek swojego życia.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe