PSL gotowe do wyborów

  • 10.07.2019, 08:04 (aktualizacja 10.07.2019, 08:07)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
PSL gotowe do wyborów PSL
Polskie Stronnictwo Ludowe w województwie podlaskim ogłosiło gotowość do startu jesiennych wyborach parlamentarnych w ramach Komitetu Wyborczego POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE – KOALICJA POLSKA. Wskazało też swoich liderów: Stefana Krajewskiego do Sejmu i Jerzego Leszczyńskiego w jednym z okręgów do Senatu.

PSL jest pierwszym ugrupowaniem, które w tak wyraźny sposób wkroczyło w okres przedwyborczy. W dodatku nie czekając na finał rozmów o ewentualnej szerokiej koalicji sił, które chcą się przeciwstawić Prawu i Sprawiedliwości.         

Jak głosi komunikat przekazany mediom przez Agnieszkę Zawistowską, dyrektor Biura PSL w Białymstoku: "Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Białymstoku rekomendowało potencjalnych kandydatów na listy do wyborów parlamentarnych.  Listę do Sejmu RP w naszym okręgu będzie otwierał tradycyjnie Prezes struktur wojewódzkich STEFAN KRAJEWSKI. Natomiast jeżeli chodzi o listy do Senatu w jednym z okręgów kandydatem jest były Marszałek Województwa Podlaskiego JERZY LESZCZYŃSKI".

To w pewnym sensie pozostawienie furtki do koalicji w kwestii wyborów do Senatu. Województwo podlaskie składa się bowiem z trzech jednomandatowych okręgów i PSL rekomendacją w tylko jednym sygnalizuje, że jest gotowe do dalszych rozmów. Do Sejmu ludowcy na razie dość jednoznacznie deklarują wolę samodzielnego startu, a w każdym razie w koalicji bez ugrupowań lewicowych. Jak informowały media, PSL prowadzi rozmowy z podmiotami politycznymi z kręgu centroprawicy np. formacją Marka Jurka czy Pawłem Kukizem.  

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zenek
Zenek 11.07.2019, 13:37
Mocni ;)

Pozostałe