Obrona Terytorialna coraz większa

  • 10.07.2019, 08:08 (aktualizacja 10.07.2019, 08:12)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Obrona Terytorialna coraz większa
Już po raz czwarty w tym roku podlascy Terytorialsi wypowiedzieli rotę przysięgi wojskowej. W Suwałkach ślubowało 100 ochotników, w większości uczniów i studentów.

Uroczystość, nie tylko zakończyła trwające od 22 czerwca szkolenie podstawowe, ale była jednocześnie podsumowaniem projektu "Wakacje z WOT". Dzięki tej inicjatywie uczniowie, studenci i nauczyciele, wykorzystując przerwę w nauce, mogli przejść szesnastodniowe szkolenie podstawowe.

Aż 70% nowo powołanych Terytorialsów ma od 18 do 24 lat. Nawiązał do tego dowódca brygady płk Sławomir Kocanowski w swoim wystąpieniu

- Kiedy patrzę na Was, moich nowych żołnierzy, jestem pod wrażeniem świadectwa patriotyzmu wśród tak wielu młodych ludzi. Szkolenie, które ukończyliście, odbywało się w pierwszych dniach wakacji - czasie, który młodzież poświęca na odpoczynek od nauki. Wy jednak w tym czasie pilnie uczyliście się wojskowego rzemiosła. To wielki, patriotyczny gest - powiedział.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w liście skierowanym do uczestników przysięgi, napisał:  „Będziecie szkolić się także w rejonach przyszłej odpowiedzialności, tak aby doskonale znać ich specyfikę. (…) Oprócz obowiązku i odpowiedzialności, służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to również wiele możliwości rozwoju oraz realizowania swoich zainteresowań. Podczas ćwiczeń i szkoleń poszerzycie Wasze umiejętności, a także zdobędziecie nowe, przydatne w służbie jak i życiu codziennym oraz zawodowym”.

Powołanie pod hasłem „Wakacje z WOT” to najliczniejsze wcielenie w 2019 roku. Szeregi 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej powiększyły się o 130 żołnierzy (w tym 30 żołnierzy rezerwy). Kolejne szkolenia kandydatów do służby w 1PBOT odbędą się w terminach: 13 - 28.09.2019 (ochotnicy bez złożonej przysięgi wojskowej) oraz 21- 28.09.2019 (żołnierze rezerwy). Wszyscy, którzy chcą wstąpić do 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej powinni zgłosić się już teraz do Wojskowych Komend Uzupełnień. Wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marek
marek 11.07.2019, 09:16
ONR rośnie w siłę.

Pozostałe