Dźwięki muzyki i odznaczenie dla filmowca [VIDEO]  

  • 11.07.2019, 08:47 (aktualizacja 11.07.2019, 13:57)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Dźwięki muzyki i odznaczenie dla filmowca  [VIDEO]
12 dni, 20 wydarzeń, kilkadziesiąt godzin muzyki różnych gatunków i epok, tysiące odbiorców, miliony dotknięć magii. Zakończyła się 26. edycja Międzynarodowego Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża, którego zwieńczeniem była Wielka Gala w Pałacu, czyli koncert w dawnym dworze rodu Lutosławskich (obecnie Muzeum Przyrody) w Drozdowie z udziałem większości wykonawców i dodatkowych gości. Tym razem w programie znalazł się akcent szczególny.

Sukces filmowca 

Mniej więcej w połowie koncertu dyrektor artystyczny Festiwalu Jacek Szymański zaprosił na scenę nie kolejnych wykonawców a wicemarszałka województwa Marka Olbrysia i Piotra Domalewskiego.  

- W dzisiejszym święcie sztuki postanowiliśmy umieścić wręczenie Honorowej Odznaki Województwa Podlaskiego panu Piotrowi Domalewskiemu, reżyserowi i aktorowi. Dlatego tu, na Ziemi Łomżyńskiej, ponieważ to łomżyniak i ja też jestem łomżyniakiem. Odniósł już ogromny  sukces filmem "Cicha noc", ale zaryzykuję opinię, że nadal dobrze, albo lepiej niż dobrze, się zapowiada. Jest przecież młodym twórcą. Uważam, że odznaka jest jak najbardziej zasłużona ze względu na wspaniałą rolę promocyjną dla województwa podlaskiego i Łomży, jaką już wypełnił swymi działaniami. Jestem przekonany, że nowym filmem także odniesie  sukces. Wtedy będziemy szukać jeszcze innych sposobów, aby go uhonorować, mamy konkurs Podlaska Marka Roku, tytuł Ambasadora Województwa Podlaskiego. Oby więcej tylko takich kłopotów... - mówi z uśmiechem wicemarszałek województwa  podlaskiego Marek Olbryś, który wręczył odznakę.

Piotr Domalewski, laureat rekordowej liczby nagród za swój reżyserski debiut filmem fabularnym "Cicha noc" przed dwoma laty,  z satysfakcją przyjął wyróżnienie.

- Jest to dla mnie dużym zaszczytem. Ale, w sumie, tutaj się wychowałem, tutaj się wyuczyłem wszystkiego. Jestem z tymi stronami związany, więc może to dobry wybór. Nie mnie to jednak oceniać, zdecydował marszałek. Jestem już daleko od "Cichej nocy". Zrobiłem drugi film. Jeszcze jesteśmy przed premierą, bo dopiero skończyliśmy zdjęcia i montaż. Film ma tytuł "Jak najdalej stąd" i opowiada historię dziewczyny, która musi jechać do Irlandii, aby spotkać ojca, który tam pracuje. Więcej nie zdradzę, bo to tajemnice dystrybutorskie - mówi Piotr Domalewski.

 

 

Magia i lokalna promocja

Udekorowanie twórcy filmowego na festiwalu muzycznym nie było tak zaskakującym wydarzeniem jakby się mogło wydawać. Kilka chwil później popłynęła ze sceny nieśmiertelna kompozycja Francisa Lai z filmu "Love Story", wielu wokalistów i instrumentalistów błysnęło talentami aktorskimi. Głosem i charyzmą porwał publiczność Sylwester Targosz-Szalonek w spontanicznym recitalu. Zaśpiewa więcej górnych C niż Pavarotti – rekomendował przyjaciela Jacek Szymański. Wdziękiem i humorem emanowała  Agnieszka Skawińska w bardzo zaawansowanej ciąży. Owacje przywitały wielką przyjaciółkę łomżyńskiej publiczności Yeyoung Sohn.    

- Ja po prostu uwielbiam ten festiwal. Biorę w nim udział już chyba ósmy raz. Każdy przyjazd daje tak dużo przyjemności, bo widzę jak ludzie odbierają nas z ciekawością i radością. Widzę ten entuzjazm i to mi się bardzo podoba. W ogóle Łomża, Drozdowo, te okolice - śpiewałam tu także  z filharmonią kameralną - to dla mnie muzyczne miasto - mówi Yeyoung Sohn, Koreanka, śpiewaczka, która wybrała Polskę za miejsce rozwoju artystycznego (ale też życia prywatnego).

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe