Znamy zwycięzcę XVI Konkursu im. dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły

  • 15.07.2019, 09:42
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Znamy zwycięzcę XVI  Konkursu im. dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły
Anita Chalecka, absolwentka łomżyńskiej „Wety”, okazała się najlepsza w XVI Konkursie im. dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły, Senatora Ziemi Łomżyńskiej o indeks na Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie. Podopieczna pana lek. wet. Piotra Mieczkowskiego wykazała się ogromną wiedzą teoretyczną, jak również praktyczną dotyczącą cesarskiego cięcia u zwierząt towarzyszących.

Anita zaprezentowała pracę pt. „Cesarskie cięcie u suk”. Następnie odpowiadała na pytania komisji uczelnianej dotyczące sposobów zszywania ran pooperacyjnych oraz możliwych powikłań po zabiegu. Jury wyraziło swój podziw dla wiedzy, którą wykazała się przyszła studenta.

Nagrodą, którą zdobyła Anita, jest indeks na I rok Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

Do konkursu w roku szkolnym 2018/2019 przygotowywała się również Klaudia Zubrzycka, opracowując temat: „BVD jako główna przyczyna ronień u bydła”. Opiekunką Klaudii była pani lek. wet. Joanna Cwalina.

Jury konkursowemu przewodniczyła pani dyrektor Bogumiła Olbryś, a towarzyszyli jej pani dr hab. Karolina Barszcz i pan dr Michał Skibniewski – pracownicy naukowi z SGGW w Warszawie.

XVI Konkurs im. dr nauk weterynaryjnych Jana Stypuły przeszedł już do historii. Szesnasty indeks znalazł swoją właścicielkę, a od września nowi konkursowicze rozpoczną żmudną, ale jakże ciekawą pracę. Pracę, która być może, spełni ich marzenia o studiach na SGGW.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe