Wakacje po łomżyńsku 

  • 17.07.2019, 11:06 (aktualizacja 20.07.2019, 19:30)
  • Tylko dobre informacje na wakacje
Wakacje po łomżyńsku
Cykl wydarzeń dla małych i dużych miłośników dobrej zabawy przygotowały miejskie placówki kultury, sportu i organizacje na wakacje 2019. Czekają nas: ciekawe kino w plenerze, rodzinne zabawy na świeżym powietrzu, koncerty znakomitych artystów i duża dawka dobrego humoru. Szczegóły projektu prezydent Mariusz Chrzanowski przedstawił na konferencji prasowej wspólnie z Krzysztofem Zemło, dyrektorem Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

- Od kilku lat w naszym mieście w okresie wakacyjnym staramy się zapewnić m mieszkańcom oraz osobom przebywającym w naszym mieście atrakcyjne spędzania czasu. Od początku mojej pierwszej kadencji zdecydowałem, że tych wydarzeń będzie dużo, bo wcześniej mówiło się, że brakuje rozrywki. Dlatego zapoczątkowałem cykl, którego myślą przewodnią była organizacja co najmniej jednego wydarzenia w każdy weekend wakacyjny. W tym roku ta oferta jest wyjątkowo bogata – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski.

W ramach Łomżyńskich Wakacji będzie można usiąść w wygodnym leżaku i w zaciszu Domku Pastora obejrzeć dobry film. Największe atrakcje na „Łomżyńskie Wakacje”, to, już w lipcu: „Imprezowa Łomża” – czyli pełne niespodzianek i zabaw namioty oraz pokazy tańca i fitness w centrum Łomży, a także występy gwiazd na łomżyńskim przystanku Wakacyjnej Trasy Dwójki. Lipiec w mieście zwieńczy wieczór kabaretowy na Starym Rynku.

W sierpniu będzie można zatrzymać się na Starym Rynku w Cafe Kultura, na którą MDK-DŚT pozyskało środki z programu grantowego „Kultura dostępna” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

- Nowością naszej koronnej inicjatywy wakacyjnej są niedzielne poranki teatralne, w ramach których o godz. 10:00 dwa teatry pokażą dzieciom swoje spektakle. Nowością jest również to, że na wszystkie nasze wydarzenia będzie można dojechać starym zabytkowym autobusem, dublującym linię nr 10, w którym można będzie dowiedzieć się o muzyce prezentowanej w danym dniu – poinformował dyrektor Krzysztof Zemło.

 

Warto będzie również odwiedzić, planowane w sierpniu, mobilne miasteczko rowerowe. Będzie też dyskoteka pod gwiazdami i wieńczący wakacje, cieszący się od lat niegasnącą popularnością - Gościniec Łomżyński „Zasmakuj w Łomży”.

 

„Łomżyńskie Wakacje 2019”


21 lipca – Lato, Muzyka Zabawa - Wakacyjna trasa Dwójki – muszla koncertowa, ul. Zjazd
To będzie niezapomniane spotkanie z dobrą muzyką i osobowościami Telewizji Polskiej. Do Łomży przyjedzie 8-12 gwiazdy muzyki polskiej, a nie wykluczone, że również i zagranicznej. Łomża znalazła się na trasie 10 miast w Polsce, które gościć będą to muzyczne wydarzenie organizowane przez TVP2.

28 lipca (niedziela) – Wieczór Kabaretowy – Stary Rynek, godz. 18.30
Bawić nas będą: „Kabaret zachodni” i „Jurki”.
„Kabaret zachodni” - to czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nową energią i nową nazwą. Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Grupę tworzą: Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Jarosław Marek Sobański oraz nareszcie Karolina Kuras.
Kabaret JURKI pochodzi z Zielonej Góry. Istnieje od 1994r. JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

Tylko dobre informacje na wakacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe