600 lat parafii w Kuczynie [VIDEO]

  • 25.07.2019, 09:18 (aktualizacja 25.07.2019, 09:32)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
600 lat parafii w Kuczynie [VIDEO]
Modlitwa, medale i specjalne podziękowania towarzyszyły uroczystościom z okazji 600-lecia parafii w Kuczynie. Było także imieninowe serdeczności dla ambasador Anny Marii Anders.

Jubileuszowe wydarzenia rozpoczęły się w parafii w Kuczynie już kilka tygodni temu. Ich kolejna odsłona  rozpoczęła się przemarszem członków Bractw Kurkowych i stowarzyszeń historycznych do kościoła. Inicjatorem tej części uroczystości był Gniewomir Rokosz Kuczyński.

- Przypominamy naszych przodków, którzy sześćset lat temu byli fundatorami tejże parafii. Trafili do Kuczyna po nadaniach księcia Witolda po bitwie pod Grunwaldem - tłumaczy Gniewomir Rokosz Kuczyński, z Łomżyńskiego  Bractwa Kurkowego.

Modlitwie dziękczynnej w intencji fundatorów parafii i świątyni oraz mieszkańców parafii przewodniczył ksiądz arcybiskup senior Józef Kowalczyk. W homilii podkreślił znaczenie budowania lokalnej wspólnoty. Jak przekonywał, jedność działania konieczna jest także we współczesnych czasach. 

Jubileuszowe uroczystości były okazją do wręczenia pamiątkowych odznaczeń i przekazania specjalnych podziękowań osobom szczególnie zasłużonym dla parafii i bractw kurkowych. Liczne grono braci zostało uhonorowane orderem Łomżyńskich Rycerzy Świętego Brunona. W czasie uroczystości Wojciech Strzałkowski został ustanowiony wojewodą podlaskim Bractwa Kurkowego.

Po uroczystościach w kościele, wozami konnymi, zebrani przemieścili się do Ciechanowca. W reprezentacyjnych salach Muzeum Rolnictwa zostało zorganizowane przyjęcie z okazji imienin Anny Marii Anders, do niedawna senator, a obecnie ambasador Polski we Włoszech.

- Ze wzruszeniem wspominam moją służbę w Senacie RP. Żałuję tylko, że tak mało czasu udało mi się spędzić w tym czasie z mieszkańcami mojego okręgu wyborczego, między innymi w Łomży - przyznała Anna Maria Anders, ambasador Polski we Włoszech.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak nie wolak
Polak nie wolak 27.12.2020, 03:45
Przebierańcy
Adrian
Adrian 29.07.2019, 15:03
Śmiechu warte to wzruszenie

Pozostałe