Gorąca Iwona znad Bałtyku

  • 25.07.2019, 14:40 (aktualizacja 25.07.2019, 14:44)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Gorąca Iwona znad Bałtyku
Kobiece tym razem imię, Yvonne, nadali meteorolodzy wyżowi, który na co najmniej kilka dni przekształca Polskę w Hiszpanię. Gorące powietrze najpierw dawało się bardziej odczuć w zachodniej części kraju, ale potem niemal wyrównały się wskazania termometrów w całym kraju.

Najnowsze prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego nie przynoszą ostrzeżeń o upałach (czyli temperaturach powyżej 30 stopni Celsjusza dla województwa podlaskiego). Taka ma być aura w pięciu regionach na zachodzie kraju.

W naszych okolicach synoptycy z Białegostoku przewidują w nocy z czwartku na piątek:  Zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami początkowo duże z możliwością słabych, przelotnych opadów deszczu. Nad ranem lokalnie silne zamglenie. Temperatura minimalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

W piątek (26 lipca) z kolei do wieczora ma być zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.

Z piątku na sobotę w nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo lokalnie burze. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C. Wiatr słaby, tylko początkowo okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

W sobotę w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, głównie na północy województwa. Prognozowana wysokość opadów podczas burz lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Ostatnie dni lipca także powinny upłynąć w ciepłej, ale nie upalnej aurze:

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza w niedzielę i poniedziałek. Podczas burz opady o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C w sobotę i wtorek oraz od 26°C do 28°C w niedzielę i poniedziałek. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

We wtorek i środę będzie już chłodniej: zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 10°C, temperatura maksymalna od 21°C do 22°C, wiatr słaby i umiarkowany, północny.

1 sierpnia łomżyńscy pielgrzymi powinni wyruszać na Jasną Górę przy słonecznej i ciepłej (około 25 – 26 stopni) pogodzie.

W każdym razie najbliższy weekend może być trudny dla osób, którym nie służy gorąco i przedburzowe parne powietrze. A zatem ostrożnie ze słońcem, dużo wody i cieszmy się latem.       

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe