Rekonstrukcja walk o Forty w Piątnicy 1920 [FOTO]

  • 28.07.2019, 17:02 (aktualizacja 29.07.2019, 13:34)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Rekonstrukcja walk o Forty w Piątnicy 1920 [FOTO]
To było ogromne widowisko, które nie pozwala zapomnieć o naszej historii. Na fortach w Piątnicy ponownie pojawili się żołnierze, a wybuchy i strzały słychać było z daleka. Dopisała pogoda oraz publiczność. Wszyscy zebrali się, by uczestniczyć w ważnym dla naszego regionu historycznym wydarzeniu, czyli rekonstrukcji walk o Forty w Piątnicy 1920 ,Bez Cudu nad Narwią nie byłoby Cudu nad Wisłą’’.

Od 28 lipca do 2 sierpnia 1920 roku około 700 żołnierzy batalionu 33. pułku piechoty, dowodzonych przez kapitana Mariana Raganowicza i wspieranych przez bohaterskich mieszkańców Łomży i okolicznych wsi, powstrzymywało 12 sowieckich dywizji przed dalszym pochodem Armii Czerwonej na zachód Europy.

Widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, podobnie jak w latach ubiegłych. Po zakończeniu widowiska była możliwość rozmowy z jej uczestnikami, zrobienia wspólnych zdjęć, obejrzenia broni i mundurów. Głównymi odtwórcami rekonstrukcji była Konna Grupa Rekonstrukcji Historycznych KRESY.

Organizatorem rekonstrukcji był Wójt Gminy Piątnica Artur Wierzbowski, Współorganizatorem rekonstrukcji była Fundacja sztuk i Dialogu, Fundacja Sagittarius oraz Fundacja Działań Lokalnych "Logos"

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Byłem
Byłem 28.07.2019, 22:18
Bardzo ładne zdjęcia, chyba najlepsze z wszystkich naszych portali. Gratulacje dla fotografa. Inscenizacja fajna, za rok też mam nadzieję, że wypali.

Pozostałe