Piękno duchowego przeżycia, czyli 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę [VIDEO I FOTO]

  • 01.08.2019, 14:54 (aktualizacja 01.08.2019, 15:11)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Piękno duchowego przeżycia, czyli 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na…
- Dlaczego zdecydowałam się wyruszyć na pielgrzymi szlak? Bo chcę podziękować Maryi za pewne sprawy, które ułożyły się w moim życiu, właśnie za jej wstawiennictwem. Chcę także prosić o łaski dla siebie i moich bliskich – tłumaczy Magdalena, która piękno duchowego przeżycia w 35. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę, mimo młodego wieku, odkrywa po raz czwarty.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki, na którą wyruszyło blisko 150. pątników, jest wezwanie: „Idź za Bożym Duchem”.

- Przemierzając drogi ojczystej ziemi, podążamy za głosem Ducha Świętego, który zaprasza nas do przyjaźni z Jezusem Chrystusem i Jego Matką, a także odkrywamy swoje miejsce w społeczeństwie, Kościele i świecie. Pielgrzymka jest takim pięknym i intensywnym czasem doświadczenia wolności i radości bycia z innymi i bycia dla innych, bo przecież tam właśnie nie tylko doświadczamy dobroci i pomocy braci pielgrzymów i gospodarzy, ale i sami możemy tę pomoc i dobroć okazywać, co daje ogromną radość i satysfakcję – mówi biskup Janusz Stepnowski, ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej.


Niektórzy, tak jak Pan Mirosław na dzień wymarszu czekają cały rok. 

- W końcu ten dzień nadszedł. Przez cały rok modliłem się, by zdrowie dopisało, gdyż bardzo zależało mi, by kolejny raz wyruszyć na pielgrzymi szlak – wyznaje pątnik, dla którego rekolekcje w drodze to już tradycja, bo na Jasną Górę podróżuje 13 raz. Choć dopiero wyruszył w tegoroczną pielgrzymkę zapowiada, że w pzyszłym roku także zjawi się w tym samym miejscu, o tej samej porze.

Intencje niesione na Jasną Górę bywaj bywają różne, ale każda z nich stanowi dobry owoc w życiu osobistym i rodzinnym.

- To piękny czas zupełnego oderwania się od rzeczywistości i, nieco przekronie, zatrzymania się. Przyjrzenia się nie tylko innym, ale przede wszystkim sobie – mówi Małgorzata, wyruszająca na Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską trzeci raz. Nie sama, bo z synem i córką. Ich zdaniem, dwa tygodnie spędzone na pielgrzymowaniu, to doskonała okazja do bycia ze sobą, ale w zupełnie innych warunkach.

Jak przyznają pielgrzymi nie zawsze jest łatwo. Jednak trud podróży wynagradza uczucie, jakie towarzyszy w momencie dotarcia na Jasną Górę.

- Kiedy po dwóch tygodniach dociera się na Jasną Górę szczęście miesza się ze łzami wzruszenia, że po takim wysiłku jestem wreszcie u mamy – przyznaje Magdalena.

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyrusza z pięciu miejscowości: 1 sierpnia z Łomży, Zambrowa i z Ostrołęki, 2 sierpnia z Ostrowi Mazowieckiej i 3 sierpnia z Wyszkowa.
Na Jasną Górę pątnicy wchodzą 13 sierpnia. Prezentacja pielgrzymki odbywa się przed wałami Jasnej Góry o godz. 18:30, zaś o godz. 19:00 odprawiana jest Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończenie pielgrzymki następuje 14 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 9:00.
Różna jest długość trasy dla poszczególnych grup. Pielgrzymi grup łomżyńskich mają do pokonania 435 km w ciągu 13 dni, zaś pielgrzymi grup ostrołęckich i zambrowskiej przemierzają 430 km. Grupa z Ostrowi Mazowieckiej wędruje 12 dni trasą liczącą 386 km, a Grupa z Wyszkowa w ciągu 11 dni pokonuje 364 km. Na całej trasie witani są z wielką serdecznością.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe