1 sierpnia w Łomży. Płomień który gaśnie?

  • 02.08.2019, 09:57 (aktualizacja 02.08.2019, 10:01)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
1 sierpnia w Łomży. Płomień który gaśnie?   UM Łomża
Skromny i powściągliwy wymiar miało łomżyńskie upamiętnienie 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

W godzinie „W” nad miastem poniósł się jęk syren alarmowych. Na Starym Rynku młodzież z organizacji patriotycznych wzniosła okrzyki ku chwale bohaterów. Posłowie Bernadeta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski, starosta Lech Marek Szabłowski, wiceprezydent Andrzej Stypułkowski, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski w towarzystwie radnych, przedstawiciele wojska, złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku Armii Krajowej oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nie było przemówień.  

W poprzednich latach upamiętnienie heroicznej walki młodej Warszawy i Polski, w tym Łomży (wśród powstańców była spora grupa łomżyniaków) odbywało się w bogatszej oprawie.   

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe