Cafe Kultura. Muzyka na Starym Rynku w Łomży

  • 07.08.2019, 15:00 (aktualizacja 07.08.2019, 15:07)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Cafe Kultura. Muzyka na Starym Rynku w Łomży
Niezapomniane wrażenia w rytmie jazzu, country i muzyki francuskiej. Odsłona druga

PROGRAM DRUGIEGO WEEKENDU

7.08– środa

godz. 18:00

Cała Góra Barwinków

Zespół działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1998. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie pięć płyt długogrających. Ostatnia z nich – ‚Sposoby‘ ukazała się w 2018 roku.

CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock – w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie ma na koncie blisko 1000 występów w kraju i za granicą.

Zespół tworzą:
Kuba Kaczmarek – bas/śpiew
Maciek Kulej – klawisze
Jakub Syguda – perkusja
Artur Wilk – gitara
Karol Ryś – puzon
Maciek Mazurek – saksofon
Daniel Michoń – trąbka
Adrian Puta – realizator zespołu

8.08– czwartek

godz. 18:00

SOUL-JAZZ-R&B

Electric Groove Gang

Robert Kamalski - saksofon;
Bartek Miarka i Andrzej Szeremet - gitara;
Piotr Świętoniowski - keyboard;
Kamil Pełka - kontrabas;
Bartosz Niebielecki – perkusja.

Joanna Kwaśnik - Wrocławska wokalistka która popularność zyskała występując w drugiej edycji programu „X Factor”.

9.08 – piątek

godz. 18:00

The Crackers

Po blisko dwudziestu latach działalności wrocławski zespół The Crackers stał się jednym z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce funkowych składów. Zespół powstał w 1997. Początkowo grupa nazywała się Promyczki, potem nazwa została zmieniona na Promilki, aż w końcu przekształciła się w The Crackers Band. Właśnie pod tą nazwą trwa do dzisiaj.

Skład zespołu:
Joanna Kwaśnik – wokal
Andrzej Szeremet (Szary) – gitara
Zbigniew Nowak (Zbylu) – gitara
Sebastian Ragiel (Bastek) – gitara basowa
Bartosz Niebielecki (Mr. Shuffle) – perkusja
Krzysztof Borowicz (Boro) – instrumenty klawiszowe
Daniel Kraus (danek) – saksofon

10.08 – sobota

Kapela Brodów

Są miłośnikami polskiej muzyki tradycyjnej, grają wspólnie od 1992 roku. Na repertuar kapeli składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej. Ich koncerty są przewodnikiem w kalendarzu polskich świąt i obrzędów. Aby nie uchybić pięknu starodawnych pieśni i partytur zachowują oryginalne maniery wykonawcze oraz - w przypadku muzyki religijnej - właściwy jej tematyce kontekst. Pamiętają przy tym, że muzyka karmi się indywidualnością jej wykonawców; więc nie tyle cytują ile opowiadają tę samą, co przed wiekami, historię.
Skład zespołu :
Witek Broda: skrzypce, lira korbowa, śpiew
Anatol Broda: basy kaliskie
Marta Maślanka: cymbały
Bartek Izbicki: śpiew, portatyw, skrzypce
Iwona Sojka: skrzypce
Jacek Mielcarek: klarnet, tarogato, saksofon sopranowy
Kuba Mielcarek: kontrabas

11.08 – niedziela

godz. 18:00

Michał Sołtan Loop! Feat Artur Jargiło

Gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Wychował się na rocku i popie, zakochany w jazzie. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” 2011 r. oraz „Mallada” 2015 r. Od 8 lat w każdy poniedziałek współtworzy warszawski Funk & Jazz Jam Session. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Single „Pan Sowa” , „Najlepiej”, „Weź” oraz „Dzieje się” prezentowane są w stacjach radiowych, m.in. Tok FM, Polskim Radiu i in. Supporty przed Melą Koteluk, Lao Che czy Smolik/Kev Fox. W Polsce doświadczył Must Be The Music 9, 55 KFPP w Opolu, Tarnów Polskiej Piosenki. i.in. Teatry Rampa, Szekspirowski, BOTO i in. W 2017 roku wydał debiutancką płytę „MaloGranie”.

Michał Sołtan (śpiew, instrumenty) oraz Artur Jargiło (trąbka) zagrają autorski repertuar Michała Sołtana oraz wybrane standardy muzyki rozrywkowej we własnych aranżacjach.

Tymon Tymański

Od najmłodszych lat związany był z muzyką. Około 12 roku życia założył swój pierwszy zespół The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, która w 1988 roku przekształciła się w jazzowy kwintet Miłość z Tymonem Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji.

W 2017 roku powstała grupa Tymon Tymański & MU. Nowy projekt Tymona Tymańskiego do którego zaprosił młodych muzyków trójmiejskiej sceny okołojazzowej. Muzyka kwintetu oscyluje pomiędzy kultowymi brzmieniami avant rock'a lat 60., a współczesnymi brzmieniami z pogranicza synth popu i elektroniki. Obecnie zespół pracuje nad premierowym albumem.

Teatr Cafe

11.08 – niedziela

godz. 10:00

Teatr Falkoshow
O SZEWCZYKU CO SMOKA WAWELSKIEGO POKONAŁ

Spektakl dla dzieci +warsztaty teatralne
 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe