Wojska Polskiego do remontu. Będą duże zmiany w organizacji ruchu

  • 07.08.2019, 12:31 (aktualizacja 07.08.2019, 12:36)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Wojska Polskiego do remontu. Będą duże zmiany w organizacji ruchu
W przyszłym tygodniu planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową drogi krajowej nr 61 w granicach administracyjnych Łomży, czyli ulicy Wojska Polskiego – zapowiada Urząd Miejski.

Inwestycja będzie realizowana na około 740-metrowym odcinku od ul. Polowej do ul. Sikorskiego. „Roboty prowadzone będą początkowo przy połówkowym zamknięciu jezdni, a następnie całkowitym zamknięciu wspomnianego odcinka dla ruchu. Zalecane są objazdy, a dla tranzytowego ruchu ciężarowego omijanie Łomży” – czytamy w komunikacie.

Realizująca inwestycję spółka BIK-Projekt z Łomży poinformowała, że rozpoczęcie robót budowlanych planuje od 12 sierpnia. W początkowym okresie zachowany zostanie jeden kierunek jazdy od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Polowej (od Ostrołęki w kierunku Augustowa). Pojazdy poruszające się w przeciwną stronę będą kierowane objazdami poprzez ul. Nowogrodzką i Sikorskiego oraz Al. Legionów i Sikorskiego. Zachowana zostanie wówczas możliwość wjazdu w ulice Chabrową, Makową, Kaktusową, Skłodowskiej-Curie, Partyzantów, Wyzwolenia, Chętnika. W późniejszym okresie przewidywane jest całkowite zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Wojska Polskiego od ul. Sikorskiego do ul. Polowej i skierowanie go na objazdy. Będzie to wiązało się również ze zmianą tras autobusów MPK linii 2, 8, 9, 13, 18.

Prace będą prowadzone do 29 listopada. Ich zakres obejmuje przebudowę od podstaw konstrukcji jezdni na obciążenie KR5, wymianę krawężników na granitowe, odnowienie oznakowania oraz budowę nowego kanału deszczowego o średnicy 800 mm. Koszt prac wynosi 7,5 mln zł, z czego prawie 3,5 mln zł pochodzi z 10 proc. rezerwy Ministra Finansów przeznaczonej na drogi publiczne.

***

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Zakład Budżetowy w Łomży informuje, że w związku z planowanym od dnia 12.08.2019 r. rozpoczęciem prac budowlanych na ulicy Wojska Polskiego (odcinek od ul. Sikorskiego do ulicy Polowej) wprowadzone zostaną objazdy na liniach:
2, 8, 9, 13, 18.

W pierwszym etapie budowy dozwolony będzie ruch pojazdów w jednym kierunku od strony Sikorskiego do Placu Kościuszki. W związku z tym, będzie również możliwe realizowanie kursów autobusów tylko w jednym kierunku na tym odcinku. Natomiast autobusy dotychczas jadące od ul. Polowej w ulicę Wojska Polskiego , w kierunku Sikorskiego zostaną skierowane ulicami:

linia 2 – od Placu Kościuszki, Nowogrodzką, Sikorskiego do Wojska Polskiego,
linie 8,9 – od Placu Kościuszki, Nowogrodzką,
linia 13 – od Placu Kościuszki, Aleją Legionów, Sikorskiego do Wojska Polskiego,
linia 18 - od Polowej, Wojska Polskiego, Nowogrodzką, Sikorskiego do Łukasińskiego.

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym mogą nastąpić zakłócenia w realizacji rozkładów jazdy.

 

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe