Do ginekologa w Podlaskiem bliżej i łatwiej

  • 08.08.2019, 10:53 (aktualizacja 08.08.2019, 10:56)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Do ginekologa w Podlaskiem bliżej i łatwiej NFZ Białystok
Od początku sierpnia pacjentki z województwa podlaskiego mogą korzystać z bezpłatnych wizyt u specjalistów ginekologów i położników w nowych poradniach w Białymstoku i Michałowie. Podlaski NFZ chce podpisać kolejne umowy z gabinetami w mniejszych miejscowościach, m. in. w Śniadowie i Szumowie.

Anna Szatanek-Jacuńska, współwłaścicielka poradni AM-MEDICA w Michałowie, nie ma wątpliwości, że decyzja o powstaniu tam gabinetu była strzałem w dziesiątkę.

- Zainteresowanie pacjentek wizytami u ginekologa, szczególnie teraz, kiedy finansuje je NFZ, jest ogromne. Na najbliższy termin zapisanych jest 25 pań. Przyjeżdżają do nas kobiety nie tylko z Michałowa, ale również z Gródka, Hajnówki, Narwi - dosłownie z całej okolicy. Często dzwonią synowie i zapisują na wizyty swoje mamy, które nie były u ginekologa od ponad 10 lat - powiedziała,

Dodała, że pracujący w gabinecie doktor Mirosław Kolada zdobył zaufanie pacjentek - zgłaszają się do niego coraz chętniej i coraz odważniej: "Trzeba przyznać, że ma duże pole do działania. Nie ma co ukrywać, jak nie ma specjalisty pod bokiem, to się do niego nie chodzi".

NFZ szuka chętnych do prowadzenia gabinetów położniczo-ginekologicznych w małych miejscowościach Podlasia

W Michałowie i okolicach tego problemu już nie ma, ale w całym regionie wciąż są obszary bez gabinetów ginekologicznych. Dlatego Podlaski Oddział NFZ chce to zmienić.

- Szukamy chętnych do prowadzenia gabinetów ginekologiczno-położniczych na terenie Czarnej Białostockiej, Janowa i Korycina" - mówi Maciej Olesiński, dyrektor podlaskiego NFZ. -  Zależy nam na specjaliście, który przyjmowałby pacjentki z Sejn, Gib i Puńska. Zakontraktujemy też świadczenia ginekologiczno - położnicze w Śniadowie i Szumowie, jak również w okolicach Jasionówki, Knyszyna i Krypna. Wszystko dla komfortu i zdrowia pań z mniejszych miejscowości województwa podlaskiego  - dodaje.

Aktualnie na terenie województwa w ramach umowy z NFZ działa 65 gabinetów ginekologicznych.

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe