Disco i gwiazdy zapewniły sukces

  • 09.08.2019, 02:47 (aktualizacja 09.08.2019, 02:50)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Disco i gwiazdy zapewniły sukces Wrota Podlasia
Udało się nam zorganizować jedną z największych imprez muzycznych w Polsce i na pewno największą w województwie podlaskim – tak festiwal „Disco pod Gwiazdami” podsumował w Operze i Filharmonii Podlaskiej Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Portal Wrota Podlasia podaje liczbowe "wskaźniki sukcesu" imprezy: 38 i 36 tysięcy osób zgromadzonych na placu Politechniki Białostockiej podczas koncertów Festiwalu „Disco pod Gwiazdami”; ponad 3 miliony widzów  transmisji koncertów w Telewizji Polsat każdego z obu dni.

Dwudniowe przedsięwzięcie odbyło się  3 i 4 sierpnia w kampusie Politechniki Białostockiej.

– Jestem dumny z godnego przyjęcia przez mieszkańców regionu wszystkich gwiazd festiwalu oraz jego uczestników spoza regionu. Pokazaliśmy, że jesteśmy województwem otwartym, że potrafimy się bawić – powiedział marszałek.

Dwudniowy festiwal zorganizowany we współpracy samorządu województwa podlaskiego i Telewizji Polsat spotkał się z ogromnym zainteresowaniem widzów. W sobotnim koncercie uczestniczyło 38 tys. osób, w niedzielnym o dwa tysiące mniej. I mowa tu tylko o uczestnikach zgromadzonych na ogrodzonym placu na kampusie PB. Wiele osób przysłuchiwało się koncertom bawiąc się poza wyznaczoną strefą.

– Przepraszam tych, którym nie udało się wejść na koncerty na plac, ale względy bezpieczeństwa były dla nas priorytetem – zaznaczył marszałek Artur Kosicki.

Potwierdzają to informacje przekazane przez Komendę Miejską Policji w Białymstoku. W czasie trwania festiwalu nie wydarzyły się żadne niebezpieczne incydenty, a impreza przebiegła bezpiecznie.

Artur Kosicki podkreślił, że „Disco pod Gwiazdami” to nie tylko dobra zabawa, ale także realny ekonomiczny zysk dla Białegostoku oraz województwa. Zapełnione gośćmi hotele, restauracje, pizzerie i puby z rekordowymi obrotami oraz wielokrotnie zwiększona sprzedaż usług przewoźników (POLREGIO, PKS Nova) oraz korporacji taksówkarskich to ekonomiczna strona festiwalu.

– Uzyskane przez nas wstępne dane pokazują, że miasto podczas festiwalowego weekendu żyło i zarabiało na siebie – mówił marszałek. – Cieszy nas, że festiwal był nie tylko czasem dobrej zabawy, ale, że skorzystali na nim finansowo przedsiębiorcy z regionu.

Festiwal „Disco pod Gwiazdami” to dwa koncertowe dni, podczas których na scenie zaprezentowała się plejada polskich i zagranicznych gwiazd, m.in.: Doda, Maryla Rodowicz, Feel, CC Catch, Mirami, Captain Jack, Denzel, czy Fun Factory.

Marszałek Artur Kosicki podsumowując efekty przedsięwzięcia zaznaczył, że trwają analizy uzyskanych dla regionu profitów. – Podczas każdej przerwy reklamowej nasze województwo było reklamowane, lepszą promocję trudno sobie wyobrazić – zaznaczył. - To był pierwszy raz, kiedy samorząd  podjął się współorganizacji wydarzenia o takiej skali. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę, która sprawi, że za rok będziemy mieć jeszcze lepszą imprezę muzyczną.

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe