Czy Toto to wykona

  • 09.08.2019, 02:51 (aktualizacja 09.08.2019, 12:19)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Czy Toto to wykona GDDKiA
Na razie nie udało się wybrać wykonawcy, który dokończyłby prace na lewej jezdni drogi ekspresowej S5 Poznań – Wronczyn. Ze względu na przekroczenie budżetu, postępowanie w tej sprawie zostało unieważnione - informuje portal rynekinfrastruktury.pl.

A czemu miałoby to obchodzić mieszkańców Łomży? Ano z dwóch powodów. Po pierwsze poszukiwanie nowego wykonawcy na S5 stało się konieczne, gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z powodu opóźnień rozwiązała kontrakt z konsorcjum, w którym wiodącą rolę odgrywa firma Toto Construzioni Generali. To ta sama włoska spółka, która wygrała przetarg na budowę kluczowego - ze względu nad most nad doliną Narwi - odcinka obwodnicy Łomży na ekspresowej drodze S61. To, dlaczego firma Toto nie mogła dokończyć swojego kontraktu w Wielkopolsce będzie przedmiotem analiz. Dla białostockiej GDDKiA  to powinien być jednak powód do ogromnej czujności i skrupulatności w pilnowaniu całego przebiegu inwestycji - od planowania po malowanie oznakowań na jezdni i budowę ekranów akustycznych.

Drugim powodem jest sformułowanie o "przekroczeniu budżetu", jaki GDDKiA miała zaplanowane na tę inwestycję. To znak, że czasy się zmieniły. Na każdym z sześciu odcinków, na jakie podzielona jest przyszła Via Baltica między Ostrowią Mazowiecką a Szczuczynem, oferty wykonawców były bardzo wyraźnie niższe od przewidywań inwestora. Dawało to pewną swobodę manewru. Tym razem finansowego "zapasu" może już nie być. A juz wiadomo , że powtarzane są przetargi na odcinki S61 od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Śniadowa i od obwodnicy Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku. Oby w przypadku pozostałych czterech fragmentów poszukiwania wykonawców nie okazały się konieczne.                    

                                                                                                                                                                       

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe