Ocieplone, energooszczędne i jasne

  • 13.08.2019, 13:15 (aktualizacja 13.08.2019, 13:28)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Ocieplone, energooszczędne i jasne
Szkoła, przedszkole i kamienica mieszkalna. Gruntowna termomodernizacja czeka trzy obiekty w Łomży dzięki obfitemu dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Marek Olbryś i prezydent Mariusz Chrzanowski.

Jak informuje portal Wrota Podlasia, Zespół Szkół Specjalnych, Przedszkole Publiczne nr 9 oraz kamienica przy ul. Wojska Polskiego 15/17 przejdą gruntowną termomodernizację dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 4,5 mln zł.

Całkowita wartość projektu to 8 383 573,03 zł. Będzie realizowany w latach 2020-2021. W Zespole Szkół Specjalnych prace o szacowanej wartości ponad 3 mln zł obejmą m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych budynku głównego i sali gimnastycznej, ocieplenie stropu, wymianę okien w piwnicach, modernizację instalacji c.w.u., systemu grzewczego oraz wymianę opraw ze źródłami jarzeniowymi i żarowymi na oprawy z energooszczędnymi źródłami typu LED.

W Przedszkolu Publicznym nr 9 koszty prac oszacowane zostały na kwotę blisko 2,6 mln zł i dotyczą: ocieplenia stropodachu, ścian zewnętrznych i ścian piwnic, wymiany drzwi zewnętrznych, okien, grzejników, modernizacji c.w.u.

Koszt prac w budynku przy ul. Wojska Polskiego 15/17 szacowany jest na prawie 2,8 mln zł. Obejmują one m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu, wymianę okien mieszkań i klatek schodowych, drzwi zewnętrznych, wykonanie nowej instalacji c.w.u., wymianę instalacji c.o. oraz zamontowanie kolektorów słonecznych wspomagających podgrzewanie ciepłej wody i biwalentnego zasobnika pojemnościowego.

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe