Sierpniowy czas podziękowań i radości

  • 19.08.2019, 06:43 (aktualizacja 19.08.2019, 10:47)
  • Tylko dobre informacje na wakacje
Sierpniowy czas podziękowań i radości
Te sierpniowe dni to szczególny czas dla wszystkich Polaków, wszystkich ludzi wierzących i wszystkich ludzi, którzy trudzą się, aby nikomu nie zabrakło chleba. To czas zadumy nad przeszłością, patriotyzmu, modlitwy, podziękowań ale też odpoczynku i radości - mówił wicemarszałek Marek Olbryś. Był gościem (ale także zapracowanym uczestnikiem) rodzinnego festynu w Jabłonce Kościelnej w gminie Wysokie Mazowieckie oraz odpustowo - dożynkowej zabawy w Kołakach Kościelnych.

W Jabłonce Kościelnej

- Jestem tu po raz pierwszy, ale powitanie jest tak wspaniałe, że - mam nadzieję - nie po raz ostatni - powitał mieszkańców Jabłonki Kościelnej, gminy Wysokie Mazowieckie i powiatu wysokomazowieckiego Marek Olbryś. - Życzę, aby towarzyszyła Państwu zawsze miłość do Ojczyzny, do  najbliższych, życzliwość wobec sąsiadów. Razem budujemy przyszłość Polski i jestem przekonany, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Wiemy z pewnością, że nie wolno zostawiać ludzi w potrzebie, tylko wzajemnie się wspierać - dodał.

Refleksjami nad przeszłością i czasem współczesnym podzielili się także z zebranymi wójt gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski i starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński. Wśród uczestników festynu byli m. in. radni Sejmiku Stefan Krajewski i Jerzy Leszczyński, liczna ekipa samorządowców z sąsiednich gmin.  

Wójt gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski wraz ze współpracownikami i mieszkańcami Jabłoni oraz pozostałych miejscowości przygotował festyn, na którym rzeczywiście każdy członek każdej rodziny mógł znaleźć coś dla siebie. Pięć Kół Gospodyń Wiejskich (Jabłoneczka, Miodusianki, Świerczewianki, Święckowiacy i Podlaskie Gołaszanki) przygotowało stoiska, przy których zmysły wzroku, smaku, węchu i dotyku nie wiedziały któremu należy się pierwszeństwo.

Na scenie prezentowały się dzieci ze szkoły w Jabłonce i zespół disco polo. Maluchy szalały na dmuchanych konstrukcjach. Konna bryczka zabierała gości na przejażdżki. Były konkursy, zabawy.

"Roboczą" częścią udziału wicemarszałka Marka Olbrysia w festynie w Jabłonce był udział nagradzaniu autorów (właściwie autorek, bo okazało się, że to kobieca specjalizacja) najpiękniejszych równianek , czyli żniwnych bukietów. W honorowaniu najlepszych Kół Gospodyń Wiejskich (wygrały wszystkie: dwa na pierwszym miejscu i trzy na drugim) pomagał z kolei organizatorom poseł Jacek Bogucki .

W Kołakach Kościelnych

W nieodległych od Jabłonki Kołakach Kościelnych, gdzie odbywał się odpust w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a także tradycyjny dożynkowy festyn dla mieszkańców, wójt Sylwester Jaworowski także "zatrudnił" Marka Olbrysia do oceny równianek, ale również wyrobów w konkursie kulinarnym. Wcześniej jednak wicemarszałek powitał uczestników.

- W imieniu naszego lokalnego parlamentu, marszałka Artura Kosickiego, własnym i całego zarządu chcę państwu przekazać wyrazy najgłębszego szacunku i podziękowania za rolniczy trud. W waszych przedsięwzięciach społecznych, gospodarczych możecie liczyć na wsparcie. Jesteśmy z Wami i jesteśmy dla Was -  zadeklarował Marek Olbryś.

Do Kołak przyjechała mocna ekipa parlamentarzystów z województwa podlaskiego: Bernadeta Krynicka, Lech Antoni Kołakowski, Henryk Wnorowski. Listownie pozdrowili mieszkańców i gości europoseł Krzysztof Jurgiel oraz  wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci z pokazami ratowników medycznych (wicemarszałek Marek Olbryś śmiało poddał się badaniu ciśnienia, wypadło znakomicie), policji, zabawami i grami. A na koniec wójt Sylwester Jaworowski zaprosił wszystkich na taneczne podsumowanie pięknego dnia.                 

Tylko dobre informacje na wakacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe