Terytorialsi w trudnym terenie

  • 19.08.2019, 07:05 (aktualizacja 19.08.2019, 07:08)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Terytorialsi w trudnym terenie
Kompania 13. batalionu lekkiej piechoty stanowiącego część 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięła udział w terenowym szkoleniu nad Pisą. Tym razem zajęcia nie przewidywały pozorowania pola walki.

Były to kolejne zajęcia rotacyjne w okresie szkolenia specjalistycznego tego pododdziału - informuje por. Łukasz Wilczewski z 1 PBOT. Żołnierze ćwiczyli  w terenie cywilnym wykonując marsz zgodnie z zasadami taktyki pododdziałów lekkiej piechoty. Jednocześnie doskonalili też pracę z mapą, orientację w terenie lesistym oraz wydawanie i przekazywanie sygnałów dowodzenia.

Działania taktyczne poza obiektami wojskowymi służą zapoznaniu Terytorialsów z terenem, który jest ich rejonem odpowiedzialności. W przypadku 13 blp jest to Ziemia Łomżyńska..

Instruktorzy weryfikują wiedzę i umiejętności żołnierzy w warunkach naturalnych. Dzięki temu zajęcia nabierają większego realizmu i jeszcze bardziej motywują żołnierzy, ponieważ odbywają się w rejonie, z którym są oni związani.

Każde zajęcia poza obiektami wojskowymi uzgadniane są z m.in. lokalnymi władzami, nadleśnictwami czy instytucjami. Przygotowanie tego typu wydarzeń wpływa też na zacieśnianie współpracy cywilno-wojskowej.

Fot. DWOT

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe