Niedziela Świętego Rocha w Nowogrodzie [FOTO]

  • 19.08.2019, 10:43 (aktualizacja 19.08.2019, 12:14)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Niedziela Świętego Rocha w Nowogrodzie [FOTO]
Niedziela św. Rocha w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie, to prawdziwa gratka dla miłośników folkloru, tradycji oraz pysznego regionalnego jadła. Po raz kolejny Nowogród odwiedziło tysiące turystów i to nie tylko z najbliższej okolicy, ale i wielu zakątków Polski jak chociażby Malbork, czy Poznań.

- Jestem tutaj kolejny raz i wszystko wskazuje na to, że jeszcze we wrześniu odwiedzę skansen i Nowogród. Jestem ciekaw inscenizacji bitwy o Nowogród, która zrobiła na nas ogromne wrażenie w ubiegłym roku. Wydaje się niemożliwe odpocząć w zgiełku i w tak wysokiej temperaturze. Nam jednak się udaje - przyznaje Pan Adam, który po raz drugi przyjechał do Nowogrodu z całą rodziną z Poznania.

Zespół Pieśni i Tańca Polski Łan, który od lat, na najwyższym poziomie artystycznym, prezentuje polską kulturę i sztukę ludową zabawiał publiczność śpiewem i tańcem. Niedziela św. Rocha nie mogłaby odbyć się bez "naszej" Kapeli Kurpiowskiej z Gminy Łomża i pieśni regionu kurpiowskiego oraz biesiadnych przyśpiewek.

W przerwach pomiędzy słuchaniem muzyki i śpiewu można było obejrzeć pokazy tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła. Twórcy oferowali m.in. gliniane naczynia, wyroby ze słomy, drewna i wikliny, a także rzeźby, obrazy, grafiki, wycinanki, kwiaty z bibuły czy biżuterię. Nie zabrakło tradycyjnych regionalnych przysmaków: wiejskiego chleba, serów, fafernuchów i kozicowego psiwa.

Na najmłodszych, jak co roku czekały atrakcje w postaci gier i zabaw oraz kowal, który tradycyjną metodą pokazywał jak wykuwać podkowy. Dzieci miały również okazję rozgrzać palenisko i same uderzać młotem w kowadło, kształtując tym samym dekoracyjne podkowy. A wszystko to w otoczeniu kurpiowskiego skansenu i błękitu malowniczej Narwi. 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe